Website Survey

Magia świec, część druga

czerwona świecaZnaczenia i zastosowanie kolorystyki świec w rytuałach

Aby rozpocząć rytuał ze świecami musimy znać podstawowe zasady. W zależności od potrzeby używamy różnych kolorów świec. Magia barw to odrębny temat, bo kolory w naszym życiu mają duże znaczenie i przypisane są pewnej symbolice. Właśnie symboliką będziemy się kierować wybierając  świece do rytuału. Do magii nie używamy świec ozdobnych

Kolory  świec i zastosowanie

Biała – posiada właściwości ochronne można ją stosować do wszystkich rytuałów. Pomaga oczyścić dom  i nas  ze złej energii, wprowadza spokój i harmonię. Ma zastosowanie w ochronie i poprawie zdrowia jak również relacji z innymi ludźmi.  Można ją zapalić za spokój duszy osoby zmarłej. Jeśli stosujemy kilka świec w jednym rytuale i zabraknie nam jakiegoś koloru biała świeca może ją zastąpić.  Dla osób zajmujących się wróżbiarstwem jest nieodzowna w czasie stawiania kart, jako element ochronny.

Srebrna – stosowanie jej wyostrza intuicję, wspomaga medytację, oczyszcza  i chroni. Dobrze jej użyć  jeśli czuje się niepokój.

Złota –  jako kolor dobrobytu przypisana do rytuałów związanych z finansami i ich ochroną. Stosujemy ją  w przywołaniu szczęścia i poprawy sfery materialnej we wszystkich aspektach. Może być także  pomocna do uzdrowienia z wszelkich chorób. Kiedy odczuwamy samotność warto ją zapalić bo przyciąga interesujących ludzi.

Żółta – pobudza intelekt więc ma zastosowanie  w czasie nauki, przed egzaminami,( zapalamy ją dzień przed egzaminem) ważną rozmową , negocjacjami, wszystkim co się kojarzy z wysiłkiem umysłowym. Użyta w rytuale wspomaga i stymuluje pamięć.  Ponadto ma działanie odprężające i wspomagające atrakcyjność fizyczną.

Pomarańczowa –  to symbol sukcesu i ma podobne działanie do żółtej. Dodatkowo wzmaga kreatywność, odwagę,  pomaga w znalezieniu pracy, przyciąga dobrych, pomocnych ludzi, przyspiesza skuteczność  rytuału.

różowe świeceRóżowa – ten kolor to symbol delikatnych uczuć i harmonii, pomoże odbudować zniszczone relacje, przywoła zgodę i ciepłe uczucia w związkach i w przyjaźni. Palenie różowych świec w czasie trudnych rozmów pomoże wyjaśnić wszelkie nieporozumienia. Może również znacznie przyspieszyć pojawienie się upragnionego dziecka. Ten delikatny kolor stosuje się też przeciwko stanom depresyjnym i w uleczaniu chorób. Pomaga odbudować poczucie własnej wartości.

Czerwona –  jak można się domyślić ta świeca będzie potrzebna do rytuałów gorącej namiętnej miłości. Jeśli o taką prosimy dobrze jest zapalić dwie świece i opasać je wstążką aby wzmóc działanie. Czerwona świeca wzmacnia zdrowie i witalność, pobudza do odwagi, daje energię. Jednak jeśli ktoś ma silną ,wybuchową osobowość powinien uważać z tym kolorem bo narazi się na wzmożenie tych cech. To samo ostrzeżenie dotyczy osób z gorączką, ciężko chorych, z nadciśnieniem, ten kolor nie będzie wskazany bo może zaszkodzić i wzmóc chorobę.

Fioletowa – jest kolorem ezoteryki, wspomaga rozwój duchowy, pomaga w medytacji i w ćwiczeniu intuicji, wycisza, łagodzi, harmonizuje. Stosujemy ją w uzdrawianiu fizycznym i duchowym rekonwalescencji i ochronie przed złą energią.

Wszystkie odcienie niebieskiej – świeca podobnie jak fioletowa używana jest do rytuałów dotyczących rozwoju duchowego, pogłębianiu mądrości, medytacji, wyciszeniu, ochronie, spokoju.  Bardzo korzystna do ochrony ogniska domowego, przyciąga szczęście i harmonię.

Zielona – świeca o właściwościach uniwersalnych. Pomocna w rytuałach wspomagających zdrowie, finanse, powodzenie i szczęście. Pomaga i chroni, można przy jej pomocy prosić o potomstwo, wzmaga płodność i wszelką obfitość.

Brązowa – stosować ją będziemy do rytuałów związanych z wyrobieniem intuicji, ochroną,  (nas, roślin, zwierząt )a przede wszystkim w pomocy przy kłopotach finansowych, zawodowych. Brązowa świeca pomoże powrócić stabilizacji  i dobrobytowi  w domu. Jeśli mamy kłopoty z pamięcią i koncentracją zapalmy tę świecę.

Szara –świeca do stosowania w rytuałach ochronnych,oczyszczających, neutralizująca złe energie zazdrosnych i wrogo nastawionych osób, pomaga w medytacji.

Czarna – to trudny kontrowersyjny kolor, często stosowany w czarnej magii. Ja napiszę tylko tyle że można go stosować do medytacji na wysokim poziomie, ochrony, przecinania jakiejś trudnej i niewygodnej sytuacji. Ma ogromną moc i dlatego należy uważać. Osoby niedoświadczone lepiej żeby nie używały tego koloru.

Świece z wosku – podobnie jak białe nadają się do wszystkich rytuałów, są uniwersalne i bardzo pozytywne.świece woskowe

Mozna sledzic odpowiedzi przez RSS 2.0. Mozna zostawic odpowiedz, albo sledzic z wlasnej strony.
18 komentarzy
 1. stark pisze:

  Zdecydowanie bardziej ufam sobie niż wrózbom z kart.

  • admin pisze:

   I słusznie, to my decydujemy o naszym życiu nie karty.One mogą tylko coś podpowiedzieć, pokazać inne aspekty problemu, decyzja jednak zawsze należy do nas. Kto tego nie rozumie i żyje pod dyktando kart jest chory jak każdy uzależniony.

 2. soliet pisze:

  Bardzo lubię pomarańczowe świeczki ,choć biała bardziej powinna mi odpowiadać i pomagać .

  • admin pisze:

   Myślę ze nie bez powodu lubisz akurat pomarańczowe świece, właśnie one wzmagają odwagę w pokonywaniu codziennych trudów życiowych (Twój problem z kartą Mocy)oraz umacniają nas w realizowaniu marzeń.Często ciągnie nas do tego co może nam pomóc. Podświadomość lepiej od nas wie czego potrzebujemy 🙂

 3. mini pisze:

  Odpalilem 2 czerwone swiece al nie mialem wstazki, wierze z spelnia sie moje marzenia dzieki tym swiecom wypisalm imiona moje i przyjaciolki, i olejku nie mialem to zrobilem perfumami. zamierzam odpalic jeszcze pomaranczowa i zielona, zastanawiam si nad niebieska ale troche sie boj tych snow proroczyh.

  • admin pisze:

   🙂 mam nadzieję że przyjaciółka nie ma nic przeciwko Twojemu rytuałowi bo w białej magii nie można kogokolwiek zmuszać do naszych pragnień. Dobrze że nie masz wstążki bo lepiej nikogo nie przywiązywać. Każdy człowiek powinien mieć wolną wolę. Tylko wtedy będzie szansa na udaną, szczerą i dobrą relację. Perfumy ok 🙂 bo chodzi o to by wprowadzić się w miły,dobry nastrój i przez to przywołać same dobre rzeczy. Kolory świec zastosowałeś dobre 🙂 niebieska też pasuje do tego zestawu bo przyciąga szczęście i harmonię. Życzę Ci Łukaszu spełnienia rytuału 🙂

  • Marzena pisze:

   możesz mi opisać ze szczególami ten rytuał?

 4. nowawa pisze:

  o to ja się podpytam, bo mi tak cos nie do konca pasuje. Pisałaś, ze świece powinny wypalac się do konca, palone w jakiejś intencji, zatem moja logika podpowiada mi raczej świeczki typu tealight niz większe :), ale ciężko jest dostac tealight w np kolorze złotym…. jakieś sugestie poproszę, pozdrawiam

  • admin pisze:

   Świec tealight nie stosuje się w magii. Można zastosować świeczki nieco mniejsze które są do kupienia w sklepach ezo. Jeśli zależy Ci na rytuale musisz się liczyć z faktem, że trzeba mu poświęcić klika godzin. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na tyle czasu, zastosuj rytuał w którym stosujemy tę samą świecę kilka razy- za każdym razem gasimy ją i kolejnego dnia zapalamy.

 5. nowawa pisze:

  No i kolejny raz się potwierdziło, człowiek uczy się całe zycie…., bardzo dziekuje

  • admin pisze:

   Proszę bardzo 🙂 ja także cały czas się uczę, mam świadomość że to co wiem to niewiele 🙂 Pozdrawiam

 6. marzena pisze:

  bardzo interesujace informacje na temat znaczenia koloru swiec ,czy jest mozliwy opis rytualu na powrot partnera na przyciagniecie jego uczuc?

  • admin pisze:

   Witaj Marzenko,
   Osobiście jestem przeciwna rytuałom które narzucają coś drugiej osobie. Z doświadczenia wiem że to się nie sprawdza…jesli nawet to na chwilę a potem bywają opłakane skutki. Wykonywanie rytuału pod kątem konkretnej osoby z intencją narzucania jej swojej woli nazywa się czarną magią a ja się tym nie zajmuję. Pozdrawiam

 7. aGa pisze:

  Witam
  Czy jeśli nie mam małej świecy, mogę dużą świecę podzielić (przeciąć) na mniejsze kawałki i wykorzystać do rytuałów ? ( zrobić z jednej świeczki np. dwie) ?

 8. Jula pisze:

  Mam pytanie. Co to znaczy nie używać ozdobnych. Czy mogę użyć tych takich w sreberkach?

Wyslij odpowiedz

XHTML: Mozesz uzywac tagow: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Cynkowanie galwaniczne
Improve Your Life, Go The myEASY Way™