Website Survey

Oczyszczanie kart

Istotnym etapem obcowania z kartami jest ich oczyszczenie, ponieważ zanim trafiły w nasze ręce miały kontakt z wieloma ludźmi i ich energią. Chodzi o to by obca energia w nich nie mieszała się z naszą bo to może zakłócić  porozumienie z kartami i błędne przekazy. Jest wiele sposobów oczyszczania, każdy musi intuicyjnie wybrać własny. Poznajcie te najpopularniejsze;

*Wsypanie do woreczka z kartami kilku łyżeczek soli i pozostawienie ich przez kilka dni.

*Włożenie do woreczka z kartami ametystu lub różowego kwarcu – oba kamienie mają właściwości oczyszczające.

*Przesuwanie każdej karty nad płomieniem świecy; po trudnej wróżbie oczyszczanie nad płomieniem świecy także całej talii równocześnie, wtedy trzeba nieco dłużej potrzymać ją nad płomieniem .

*Okadzanie kart białą szałwią lub ulubionym kadzidłem.

*Oczyszczanie kart przy pomocy wahadełka z kryształu górskiego- wystarczy nad kartami „zakręcić ‘’ wahadełkiem.

*Oczyszczanie przy pomocy 4 żywiołów; ognia, powietrza, ziemi i wody. Aby oczyścić karty w ten sposób trzeba przygotować miseczkę z wodą, miseczkę z solą, kadzidło i świecę. Zapalamy świecę i kadzidło, przesuwamy każdą kartę nad płomieniem świecy lub tasujemy karty w pobliżu płomienia, potem przesuwamy nad kadzidłem, następnie posypujemy kartę solą i odkładamy. (Można też ułożyć całą talię w pojemniku, położyć na nią białą kartkę a na nią nasypać sól i pozostawić tak na 20 minut, poczym sól rozpuścić w wodzie i wylać do zlewu. Kiedy oczyścimy już wszystkie karty kropimy je leciutko wodą (uważajcie aby nie zamoczyć za bardzo kart,) można zamiast kart skropić miejsce, w którym pracujecie z kartami lub rozpryskać mgiełkę wodną w powietrzu w pobliżu kart).

Po oczyszczeniu układamy karty. Najpierw po kolei Wielkie Arkana ( Głupiec na początku lub na końcu ) potem Małe Arkana od kart dworskich; Króla, Damy, Rycerza i Giermka, następnie Asy do dziesiątek w każdym żywiole. Na początku Buławy, Puchary, Miecze i Denary lub układanie według porządku żywiołów astrologicznych: Buławy, Denary, Miecze, Puchary. Możecie wybrać także strażnika talii z trzech kart WA; Maga, Kapłankę lub Głupca, kładąc jedną z nich na początku talii. Strażnik ma zadanie ochronne dla kart  i wspierające wróżącego (podczas dywinacji pojawia się wtedy, gdy karty mają coś ważnego do przekazania). Wybór strażnika jest kwestią Waszego wyboru. Jak zwykle trzeba kierować się własnymi odczuciami, gdyż nie wszystkim ten sposób odpowiada.  Układanie kart  może być jednym ze sposobów  oczyszczenia. Po oczyszczeniu można karty wystawić na działanie Księżyca w celu doenergetyzowania.

Mozna sledzic odpowiedzi przez RSS 2.0. Mozna zostawic odpowiedz, albo sledzic z wlasnej strony.
4 komentarze
 1. h pisze:

  Jak je wystawic na działanie Ksiezyca? Wczoraj wieczorem położyłam je na parapecie bo zbliza sie pełnia a rano myślałam,że ktoś mi je ukradł….
  Połozyc je w woreczku czy tak ‚nago’?

  • admin pisze:

   🙂 ech Haniu …jasne że bez woreczka na parapecie w mieszkaniu. Problem jednak czy do Twojego parapetu dociera światło Księżyca… do mnie nie bo mieszkam w małym domku. Kiedy mieszkałam wyżej światło Księżyca ,,zalewało” cały pokój nie tylko parapet..

 2. magda pisze:

  Mam wrażenie, że karty się na mnie „obraziły”. Bardzo długo z nich nie korzystałam, jest początek marca, a ja może pierwszy raz w tym roku do nich zajrzałam, na prośbę koleżanki, żeby jej postawić karty. Co mam zrobić, żeby znowu ze mną współpracowały? Ułożyłam je ładnie, czekam na pełnie, może po prostu doświetlę, bo były zamknięte w ciemnym miejscu. Kiedyś oczyszczałam karty nad ogniem, ale teraz mam jakby obawę, że to za mało.

  • admin pisze:

   Witaj,
   Wszystkie sposoby oczyszczania kart opisane są w zakładce Tarot- oczyszczanie kart. Polecam przeczytanie. Pozdrawiam

Wyslij odpowiedz

XHTML: Mozesz uzywac tagow: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Cynkowanie galwaniczne
Improve Your Life, Go The myEASY Way™