Website Survey

Rytuały a fazy Księżyca

zdjęcie Księzyca

Księżyc ma duży wpływ na nasze życie w wielu aspektach. Stabilizuje obrót Ziemi zapobiegając w ten sposób chaotycznym zmianom pogody, zmienia pole magnetyczne Ziemi wpływając na funkcjonowanie organizmów, jest odpowiedzialny za krążenie soków w roślinach. Każdy z Was napewno wie, że ma wpływ na przypływy i odpływy mórz i oceanów. A my? doskonale wiecie że jesteśmy mocno pobudzeni w czasie pełni a ospali w nowiu. Nic dziwnego że i w magii odgrywa ważną rolę. Aby wiedzieć kiedy stosować interesujące nas rytuały musimy mieć podstawową wiedzę na temat cykli Księżyca. To co tu przeczytacie jest wiedzą w wielkim uproszczeniu.


Istnieją cztery fazy Księżyca trwające ok. 4 tygodnie a dokładnie 29 dni, 12 godzin, 44minuty,2,88 sekundy.

Nów (Księżyc niewidoczny z mglistą otoczką).

Pierwsza kwadra ( faza ) jest wtedy, gdy  Księżyc  znajduje się w połowie drogi ku pełni, oświetlony przez Słońce z prawej strony, mówimy wtedy że Księżyca przybywa (widoczny jako rogalik w kształcie litery D).

Pełnia  (Księżyc jest cały widoczny).

Trzecia kwadra (faza) jest w połowie drogi ku nowiu, widoczna jest wtedy lewa strona Księżyca, mówimy o nim wtedy, że Księżyca ubywa (widoczny jako rogalik w kształcie litery C).

Podsumowując w dużym skrócie, podstawowa wiedza o cyklach Księżyca potrzebna nam do wykonania rytuałów zamyka się w informacji; Nów, Księżyc rośnie, pełnia, Księżyc maleje. Ogólna zasada w magii jest taka, że kiedy Księżyc znajduje się w fazie rosnącej jest to najlepszy czas na rytuały związane z rozwojem, wzrostem, pomnażaniem i ekspansją. Jeśli zależy nam na przywołaniu miłości, szczęścia, poprawieniu relacji małżeńskich czy przyjacielskich, zakładaniu spółek, kupowaniu nieruchomości, rytuałach płodności, poprawieniu finansów, odpowiedniej pracy czy czegokolwiek innego na czym nam zależy, palimy świece właśnie w tym czasie. A im bliżej pełni i w czasie pełni tym lepiej, bo energia Księżyca znacznie wzmocni nasz rytuał. W czasie pełni stosujemy rytuały takie jak w czasie kiedy Księżyc rośnie. Inaczej rzecz się ma kiedy chcemy pozbyć się czegoś z naszego życia. Wtedy musimy poczekać do momentu kiedy Księżyca ubywa. W tej intencji palimy świece kiedy chcemy pozbyć się uciążliwych spraw, toksycznych relacji, nadmiaru kilogramów czy uporczywych dolegliwości, nałogów, chorób albo sprzedać nieruchomość. Czas nowiu jest bardzo dobry do rytuałów oczyszczających oraz do zainicjowania czegoś nowego, co chcielibyśmy aby rozwinęło się podczas przybywającego Księżyca. To także bardzo dobry moment do medytacji i afirmacji na temat rozwoju duchowego lub materialnego.

Ważne; jeśli Twoja intencja jest bardzo pilna i ważna to niezależnie od położenia Księżyca wykonaj rytuał, nasza moc w potrzebie bywa niewiarygodnie silna i każdy rytuał musi przynieść pozytywne rezultaty. Poza tym można przechytrzyć potencjalnie zły moment i zmienić na pozytywny. Np. chcecie poprawić swoje relacje z partnerem w ubywającej fazie Księżyca więc prosicie o pokonanie wszelkich przeszkód, które mogą stanąć wam na drodze do celu. W ten sposób zły czas zmienicie w dobry.

Zdjęcie Księżyca jest autorstwa Bartka

http://astro.ia.uz.zgora.pl/~bartek/

Mozna sledzic odpowiedzi przez RSS 2.0. Mozna zostawic odpowiedz, albo sledzic z wlasnej strony.
One Response
  1. mika pisze:

    tak,fazy księżyca maja kluczowe znaczenie w odprawianiu rytuałów…jest to bardzo ważna sprawa…

Wyslij odpowiedz

XHTML: Mozesz uzywac tagow: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Cynkowanie galwaniczne
Improve Your Life, Go The myEASY Way™