Website Survey

Rytuał oczyszczający na wiosnęWitajcie 🙂

zonkile21 marca Słońce wejdzie w znak Barana i zacznie się nareszcie wiosna, na razie kalendarzowa ale kto wie, może aura zrobi nam niespodziankę i prawdziwa wiosna nie będzie zbyt długo kazała na siebie czekać? Chciałam  zaproponować Wam kilka pomysłów na przywitanie wiosny i dobrej aury w domach i w nas samych.

Rytuał przywitania wiosny należy rozpocząć od porządnego wysprzątania mieszkania. Dobrze byłoby pożegnać się z rzeczami, które są już niepotrzebne albo zużyły się. Czas wyrzucić wszelkie tzw. ”przydasie” te materialne i w naszych głowach. Kiedy zrobicie porządek w szafach i szufladach niejednokrotnie może się zdarzyć, że znajdziecie rozwiązanie trapiących problemów, ponieważ chaos wokół nas może spowodować to samo w naszym wnętrzu. Kiedy wszystko będzie wysprzątane dobrze jest okadzić dom szałwią aby oczyścić aurę w pomieszczeniach. Wystarczy zwykła szałwia kupiona w aptece. Z dymiącą szałwią wchodzimy w każdy kąt mieszkania zaczynając od drzwi wejściowych. Idziemy przez cały dom w kierunku odwrotnym do wskazówek zegara, w każde pomieszczenie i kąt, kończymy ten obchód przy drzwiach wejściowych.

Na koniec upiększamy nasz dom kwiatami, najlepiej czerwonymi tulipanami jako symbolami miłości i żółtymi żonkilami, symbolami dostatku. Zapalamy także zielone świece na przywitanie wiosny. Jeśli nie mamy pieniędzy na kwiaty możemy wstawić do wazonu gałązki, które za kilka dni zazielenią się symbolizując wiosnę w nas i w naszym domu.

Kiedy cały dom jest wysprzątany i oczyszczony bierzemy się za porządki w nas samych. Siadamy z kartką i zapisujemy czego chcemy pozbyć się z naszego życia. Czas ku temu dobry bo księżyca  będzie w najbliższym czasie ubywać. Piszmy więc o niechcianych chorobach, zbędnych kilogramach, raniących sytuacjach lub relacjach. Wszelkie problemy, kryzysy finansowe, złe związki, uporczywe kłopoty, złe nawyki i nałogi, wszystko czego już nie chcemy albo wiemy że powinno odejść, niech odejdzie z naszego życia. To wszystko zapisane na kartce powinno znaleźć się w najbliższej rzece a jeśli nie mieszkamy nad rzeką, podarte w drobny mak w toalecie. Niech odpłynie jak najdalej od nas.

Na koniec wiosennego remanentu przygotujmy kolację złożoną z jajek, będzie to symbol naszego odrodzonego życia i nadejścia nowej pory roku, cudownej wiosny, na którą z utęsknieniem czeka każdy z nas.

Jeśli z braku czasu nie zdążycie zrobić wszystkiego 21 marca to na ten dzień zostawcie sobie porządki we własnym wnętrzu,czyli pisanie na kartce tego czego chcecie się pozbyć, pozbycie się kartki, ukwiecanie, palenie świec i posiłek z jajkami.

Pozdrawiam wszystkich cieplutko i wiosennie:)tulipany

Mozna sledzic odpowiedzi przez RSS 2.0. Mozna zostawic odpowiedz, albo sledzic z wlasnej strony.
Wyslij odpowiedz

XHTML: Mozesz uzywac tagow: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Cynkowanie galwaniczne
Improve Your Life, Go The myEASY Way™