Website Survey

Rozkłady kart Tarota cd.

DECYZJA – autor;  Hajo  Banzhaf

Rozkład, kiedy musimy podjąć jakąś trudną decyzję, dokonać  wyboru. Dzięki niemu zobaczymy wszystkie „za” i „przeciw”. Trzeba zwrócić uwagę także na całość, na wrażenia jakie mamy patrząc na cały rozkład oraz na pozycję 7-ona powie o sytuacji w jakiej się znajdziemy np. w sytuacji kiedy dostaliśmy propozycję pracy, jak będziemy w tej pracy funkcjonować.

decyzja

*   1,3, 5 – Co przemawia za działaniem?

*  2,4,6 – Co przemawia przeciw działaniu?- karty interpretujemy jakby były odwrócone

*  7 –  Charakterystyka całości problemu;  działać-  nie działać

Druga wersja tego rozkładu;decyzja 2

*7-  Teraźniejszość ( to jest)

* 3,1,5- Tak będzie, kiedy zrobimy to „coś”, jeśli zrobimy to, co zaplanowaliśmy.

* 4,2,6- Tak będzie jeśli „tego” nie zrobimy

KRZYŻ  CELTYCKI

Najbardziej znany i uniwersalny rozkład, ma wiele wersji, przedstawię Wam tę, która jest  dla mnie najbardziej czytelna. Przed potasowaniem kart musimy określić ramy czasowe, wtedy łatwiej będzie określić także bliską przyszłość.

Krzyz celtycki

1)- Pytający

2) – Problem,przeszkoda

3)- Czego chce pytający, do czego dąży?

4) -Podstawa problemu, na czym pytający stoi, ewentualnie co już zrobił aby poprawić sytuację ? Realia całej sytuacji, to jest ważne w interpretacji, ponieważ może pokazać co ma wpływ na przyszłość, mocna pozytywna karta z WA pokaże szanse nawet w trudniejszej przyszłości, natomiast słaba karta może pokazać utrudnienia mimo dobrych kart na przyszłość.

5) -To co powoli odchodzi i nie ma teraz znaczenia, bliska przeszłość.

6)- Najbliższa przyszłość, to co będzie miało znaczenie także w ostatecznym wyniku. Ta pozycja pokazuje jak sytuacja zacznie się rozwijać .

7) – Podejście, stosunek pytającego do problemu.

8)- Zewnętrzne okoliczności lub osoby, które wpływają na pytającego .

9) -Zbliżające się zdarzenia, które mają  powiązanie z wynikiem.

10)- Wynik, dalsza przyszłość; tu możemy dołożyć kilka kart jeśli chcemy zobaczyć coś więcej, przyszłe tendencje.

Zmieniłam pozycję 9,ponieważ uważam ją za mylącą bo klasyczne pytanie; Obawy i nadzieje nawzajem się wykluczają i zaburzają mi odczyt. Poza tym pozycja 3 daje odpowiedź na nadzieje a  7 powie również o ewentualnych obawach jeśli istnieją. Jednak jeśli dla Was będzie to lepsza opcja to możecie ją zastosować.

Mozna sledzic odpowiedzi przez RSS 2.0. Mozna zostawic odpowiedz, albo sledzic z wlasnej strony.
10 komentarzy
 1. hania pisze:

  fascynujące- czytałam inne interpretacje, ale te są przejrzyste

 2. ewelina pisze:

  a ja nie rozumiem, jak to mozliwe że są rożne wersje :/ przecież, przy zmienionym kontekscie to i interpretacja sie zmienia

  • admin pisze:

   Po pierwsze witam,
   nie wiem o którym konkretnie rozkładzie piszesz. Ale w każdej wersji na jakiś problem masz osobę, jej problem, przeszłość z której ten problem powstał, teraźniejszość która opisze jak radzimy sobie z problemem, co zrobiliśmy aby go rozwiązać, bliską i dalszą przyszłość którą zawsze tak samo interpretujemy w zależności co zrobiliśmy lub nie, ludzi którzy mieli na nas wpływ itd. Napisz o który rozkład Ci chodzi bo trudno mi się odnieść.

 3. Renata pisze:

  Bardzo dziekuje za strone. Korzystam z Pani ukladow i uwazam, ze sa swietne. Ucze sie takze na Pani interpretacjach poszczegolnych kart. Gratuluje wiedzy i dziekuje, ze chce sie Pani nia dzielic z innymi.

  • admin pisze:

   Witaj Renatko 🙂
   Dziękuję za przychylną opinię, bardzo się ciesze że moja praca nie poszła na marne 🙂
   Kiedy tylko mam czas bardzo lubię dzielić się z Wami tym co już wiem. Pisałabym więcej gdyby doba miała tak ze 30 godzin…
   Pozdrawiam i życzę Ci wytrwałości i powodzenia w nauce 🙂

 4. Ula pisze:

  Bardzo fajny jest ten pierwszy rozkład decyzyjny z kartą działać/nie działać. Tego właśnie najczęściej mi potrzeba. Jednej karty z odpowiedzią i kilku opisujących za i przeciw. Mam pytanie czysto hipotetyczne: Jeżeli wszystkie karty będą negatywne a karta decyzyjna nr 7 na tak to można rozumieć to jako że uda nam się przezwyciężyć przeszkody i będzie dobrze? Czy Ty osobiście stawiasz karty przed ważnymi decyzjami i kierujesz się tym co mówią? Jeżeli jest coś co bardzo chcesz zrobić a karty powiedzą nie to rezygnujesz?

  • admin pisze:

   Witaj, musiałabym zobaczyć te karty, trudno w ciemno decydować. Każdy jest kowalem własnego losu, więc sama musisz podejmować decyzje co dla Ciebie najlepsze, Tarot może ewentualnie wskazywać możliwości i to wszystko. Jeśli swoje życie przystosowujemy pod tarota to nazywa się to uzależnieniem. Jeśli karty przed czymś ostrzegają zazwyczaj mają rację. Tu warto przemyśleć swoje decyzje żeby nie wpakować się w kłopoty. Pozdrawiam

 5. Katarzyna pisze:

  Czy w rozkladzie w „strzale’ (7- Teraźniejszość ) karty 2,4,6 tez czytamy jakby byly odwrocone?

  • admin pisze:

   To nie żadna strzała tylko rozkład Decyzja Hajo Banzhafa, jeśli nie ma napisane że trzeba interpretować odwrotnie to nie trzeba. Interpretujemy normalnie, tak jak mówią karty.

Wyslij odpowiedz

XHTML: Mozesz uzywac tagow: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Cynkowanie galwaniczne
Improve Your Life, Go The myEASY Way™