Website Survey

Przypowieść o naszym przeznaczeniu

Mała niespodzianka z okazji rocznicy tej strony;  przypowieść  o przeznaczeniu każdego z nas, o tym po co zostaliśmy powołani na ten świat i nad czym powinniśmy popracować. To tylko bajka ale  jest w niej sporo prawdy o nas…

Pewnego ranka Bóg stanął przed swoimi dwunastoma dziećmi aby każdemu z nich przekazać  słowa misji z jaką każde z nich miało udać się na Ziemię.

Baranie- jako pierwszemu z moich dzieci daję Ci moje nasienie. Masz zaszczyt  je zasiać. Każde nasienie które wysiejesz ma rozmnożyć się w Twoich rękach milion razy. Nie będziesz miał jednak czasu na to by widzieć jak wzrasta, gdyż wszystko co zasadzisz będzie rodziło nowe, które musisz znowu siać. Będziesz pierwszym, który nasyca ludzkiego ducha moimi ideami. Twoje życie to czyn zasiewu i uświadamiania ludziom mojego dzieła. Za Twoją dobrą pracę otrzymasz cnotę poczucia własnej godności.

Baran musi nauczyć się w swoim życiu cierpliwości i dyplomacji.

Byku-Tobie daję siłę stworzenia czegoś z mojego nasienia. Twoje zadanie jest wielkie i wymaga ogromnej cierpliwości, ponieważ musisz samodzielnie dokończyć to co zostało zaczęte. Gdyby nie Twoja praca moje nasienie rozwiałby wiatr i nic by z niego nie wyrosło. Twoją misją jest samodzielna praca bez zadawania pytań i zmiany poglądów. W nagrodę dostaniesz ode mnie wielką siłę, którą powinieneś mądrze wykorzystać.

Wyzwaniem życiowym dla Byka jest nauka dystansu.

Bliźniaku- Tobie daję pytania bez odpowiedzi abyś miał zrozumienie dla wszystkiego co spotkasz na swej drodze, co dzieje się wokół człowieka. Nie będziesz nigdy wiedział dlaczego ludzie mówią lub słuchają ale poszukując odpowiedzi na pytania, odnajdziesz dar wiedzy. Twoją misją będzie więc nieustanne poszukiwanie wiedzy.

Bliźniak przez całe życie będzie pracował nad kontrolą umysłu.

Raku- Tobie daję zadanie nauczenia ludzi uczucia. Chcę abyś doprowadzał ich do śmiechu i płaczu, aby wszystko, co widza i myślą osiągnęło wewnętrzne bogactwo. Za to otrzymasz ode mnie dar rodziny, abyś w ten sposób powiększał swoje bogactwo.

Wyzwaniem  Raka jest nauka wnikliwości.

Lwie- Tobie Lwie daję zadanie objawienia światu mojego dzieła w pełni jego blasku. Ale musisz chronić się przed dumą i pamiętać zawsze o tym, że to moje dzieło, nie Twoje. Jeśli o tym zapomnisz, ludzie będą Tobą gardzić. Znajdziesz wiele radości w swojej pracy, jeśli będziesz właściwie ją wykonywał. Za to otrzymujesz ode mnie dar honoru.

Wyzwaniem życiowym dla Lwa będzie nauka pokory.

Panno- dostajesz zadanie sprawdzenia, co człowiek zrobił z mojego dzieła. Masz zbadać dokładnie wszystkie drogi życia człowieka i pokazać mu jego pomyłki, aby dzięki Tobie moje dzieło mogło być doskonałe. Za to daję Ci dar jasnych i klarownych myśli.

Twoim wyzwaniem Panno jest nauka tolerancji.

Wago- Tobie daję zadanie służenia człowiekowi, aby nie zapomniał o swoich obowiązkach wobec bliźnich. Pokaż mu, że musi nauczyć się współpracy i patrzenia na swoje czyny z innego punktu widzenia. Posyłam Cię więc tam, gdzie panuje niezgoda. Za Twoje starania daję ci miłość.

Twoim życiowym wyzwaniem miła Wago będzie  nauka zdecydowania.

Skorpionie- Ty masz szczególnie trudne zadanie. Będziesz potrafił poznać charakter człowieka ale nie pozwalam Ci mówić o tym czego się nauczysz. Często będziesz przez to cierpiał. W swoim bólu odwrócisz się się ode mnie. Zapomnisz że to nie ja powoduję cierpienie, tylko wypaczenie mojej idei. Zobaczysz tak dużo w człowieku, że ujrzysz w nim zwierzę. Sam będziesz musiał prowadzić tak zawziętą walkę z instynktami zwierzęcymi w sobie samym, że stracisz z oczu swoją własną drogę ale gdy w końcu wrócisz do mnie, otrzymasz ode mnie największy dar- świadomość.

Wyzwaniem dla Ciebie Skorpionie będzie nauka wybaczania.

Strzelcu- Twoim zadaniem jest zanieść ludziom uśmiech, gdyż wskutek niezrozumienia mojej idei będą rozgoryczeni. Śmiechem dasz ludziom nadzieję a dzięki niej zwrócą oczy swoje na mnie. Zetkniesz się z wieloma istnieniami na Ziemi, nawet na krótką chwilę. W każdym człowieku będziesz czuł niepokój.. Tobie daję dar nieskończonej obfitości abyś mógł wystarczająco daleko rozwinąć swoją siłę aby rozumem rozświetlić ciemne zakamarki życia.

Twoim wyzwaniem Strzelcu będzie nauka powściągliwości.

Koziorożcu- od Ciebie żądam trudu nauczenia ludzi pracy. Nie masz łatwego zadania, gdyż starania o wszystkich ludzi będą na Twoich barkach. Za brzemię Twoich ciężarów składam na Twoje ręce odpowiedzialność za człowieka.

Koziorożec musi nauczyć się bycia towarzyskim.

Wodniku- Tobie daję intuicję aby ludzie umieli dostrzegać inne możliwości w swoim życiu. Doznasz bólu samotności, gdyż nie pozwolę Ci na personifikację mojej miłości. Za to że pokażesz ludziom inne drogi, otrzymasz ode mnie dar wolności abyś mógł nią służyć ludzkości zawsze wtedy, gdy będzie jej potrzebowała.

Wyzwaniem dla Wodnika, tym czego musi się nauczyć jest  bycie ciepłą osobowością.

Rybo- Ty masz najtrudniejsze zadanie ze wszystkich. Masz zebrać zmartwienia wszystkich ludzi i oddać mi je. Twoje łzy będą ostatecznie moimi łzami. Cierpienie, jakie weźmiesz na siebie jest następstwem ludzkiego niezrozumienia mojej idei ale powinnaś im wybaczyć aby mogli zacząć jeszcze raz. Za spełnienie tej najtrudniejszej misji otrzymasz ode mnie największy prezent ze wszystkich, będziesz jedynym moim dzieckiem, które mnie rozumie. Dar ten jednak należeć będzie wyłącznie do Ciebie. Jeśli spróbujesz się nim podzielić z innymi, nikt Cię nie będzie słuchał.

Ryba musi nauczyć się wytrzymałości.

Po rozdzieleniu zadań Bóg przekazał swoim dzieciom przesłanie; ,,Będziecie przychodzić do mnie wiele razy i prosić abym zwolnił Was z wykonania zadania. Za każdym razem  spełnię Wasze życzenie. Przejdziecie liczne inkarnacje, zanim spełnicie całkowicie swoje pierwotne zadanie. Daję Wam nieskończenie wiele czasu  na to. Dopiero po spełnieniu zadania możecie wrócić do mnie.”

Mozna sledzic odpowiedzi przez RSS 2.0. Mozna zostawic odpowiedz, albo sledzic z wlasnej strony.
18 komentarzy
 1. Adriana pisze:

  Piękna przypowieść. Coś w tym jest.
  Pozdrawiam serdecznie. Zyczę kochana Haneczko wielu świetnych pomysłów na dalsze prowadzenie bloga, oby pozytywna energia i dobry humor nigdy Cię nie opuszczały.

  • admin pisze:

   Aduniu:) jesteś dziś pierwszą osobą która złożyła mi życzenia. Bardzo za nie dziękuję,bo napewno dodadzą mi siły:) Serdecznie Cię pozdrawiam:)

 2. Ania pisze:

  Cześć Haneczko 🙂 Jak to czas jednak szybciutko ucieka, rozwijaj się tak dalej fantastycznie, super przypowieść… Pozdrawiam cieplutko wraz z Natalką :*

  • admin pisze:

   Anusiu pamiętasz? wybierałaś mi zdjęcie na bloga:) denerwowałam się jak to będzie a Ty we mnie wierzyłaś…To że jesteś, jest dla mnie bezcenne, przytulam Ciebie i Natalkę:*)

 3. NatalieAnne pisze:

  Ahaaaaa, że niby rodzina, uczucie i te sprawy? Teraz już wiem dlaczego raki takie rodzinne…. 😉
  Gratuluję rocznicy i życzę kolejnego owocnego „roku blogowego”.

  P.S. 16 września zdałam I rok, bez żadnych poprawek. Jestem z siebie dumna i przeszczęśliwa. :))) Teraz odpoczywam i zbieram energie na kolejny rok akademicki, w którym już wiem że będzie ciężko, ale zamierzam troszkę go sobie urozmaicić relacją z panem profesorem z którym się pod koniec I roku pożarłam. 😉 (W sensie, że muszę mu pokazać, że się nie gniewam na niego)
  Całusy i najszczersze pozdrowienia :*

  • admin pisze:

   Dziękuję dziękuję:) mam nadzieję że przyszły rok nie będzie gorszy. A ja Tobie Natali także gratuluję:) jesteś bardzo dzielna:)

 4. Agnieszka pisze:

  Wszystkiego najlepszego z okazji PIERWSZYCH URODZINEK!!! Bardzo sie ciesze, ze zalozyla Pani te strone, czesto do niej zagladam, ucze sie dzieki Pani pracy z Tarotem, choc dluga droga przede mna, nie wszystko ruzumiem jeszcze jakbym rozumiec chciala. Ale wkoncu blizniaki niecierpliwe sa. Wszystkiego co naj..
  Agnieszka

  • admin pisze:

   Dziękuję miły Bliźniaczku:) bardzo się cieszę że moja pisanina na coś się przydaje. Jeśli czegoś nie rozumiesz pytaj, jeśli masz dylemat pisz, może zrobię nowy wpis pod wpływem Twoich pytań. Serdecznie pozdrawiam 🙂

 5. Agnieszka pisze:

  P.S. Jesli moglabym zaproponowac nastepny temat chetnie dowiedzialam sie cos wiecej na temat numerologii, jaka droga zyciowa przypisana jest dabej cyfrze. To tylko taka sugestia, moze kiedyc Pani zaglebi sie w tej tematyce.

  • admin pisze:

   Właśnie przygotowuję się do tego rodzaju wpisu:). Ponieważ numerologia bezpośrednio wiąże się z Tarotem i jest dość rozległa będzie to kolejny dłuższy temat na tej stronie jak Tarot.

 6. Mariola pisze:

  Witam
  Zaglądam tutaj od jakiegoś czasu i zaczyna mnie to wciągać.
  Jestem rybką i w tej przypowieści to właśnie jestem ja w całej okazałości.
  Wszystkiego najlepszego z okazji Pierwszego Roczku. Powodzenia, trzymam kciuki. 🙂

  • admin pisze:

   Bardzo dziękuję za życzenia i za to że mnie odwiedzasz Miła Rybko:) Przypowieści zazwyczaj zawierają wiele prawdy o nas dlatego warto je czytać. Serdecznie Cię pozdrawiam:)

 7. Anka pisze:

  No tak: cierpliwosci i dyplomacji. Prawda, oj prawda to! Ta przypowiesc tez sie podoba. Pozdroweczka! Anka

  • admin pisze:

   Wiem coś o tym też jestem Barankiem 🙂
   Ten blog to taki test gigant na cierpliwość i systematyczność, zadałam go sobie jako jedną z lekcji do odrobienia prawie 2 lata temu…
   Pozdrawiam 🙂

 8. Anna pisze:

  Witam serdecznie,ja pierwszy raz jestem u Pani i mocno sie poplakalam po przeczytaniu przepowiesci,jest piekna i chyba cos w tym jest,kazdy ma role do spelnienia w swoim zyciu-wzruszylam sie bardzo.Zycze Pani wszystkiego najlepszego.Wroce jeszcze do Pani strony z wielka ochota-:)

  • admin pisze:

   Witaj Aniu 🙂
   Bardzo mi miło że akurat na mojej stronie znalazłaś coś co Cię poruszyło… przypowieści zawierają wielką mądrość dlatego warto po nie sięgać w chwilach zadumy nad życiem… Każdy człowiek jest potrzebny i ma tu na ziemi coś do zrobienia, problem w tym że nie każdy jest tego świadomy… pozdrawiam cieplutko 🙂

 9. ambra pisze:

  jestem waga i czasem sie zastanawiam jak to jest mozliwe ze zawsze musze sluzyc innym od lat pracuje za granica jako opiekunka ludzi starszych lub gospodyni domowa i zawsze jestem zmuszona ratowac albo matke przed nierozumna corka albo dbac o dzieci ktorych matka kocha ale nie potrafi zrozumiec, tylko tej milosci nie widze raczej spotykam sie z zazdroscia i zawiscia ze umiem sobie radzic a samotnosc jest przykra.

  • admin pisze:

   Wiele osób tak ma… trudno powiedzieć tak z powietrza dlaczego. Trzeba by zagłębić się w Twoją numerologię, spojrzeć do kart, zobaczyć Twoją liczbę karmiczną, jest wiele metod wyjaśniania. Jeśli czujesz, ze wokół Ciebie jest zła energia, to zawsze możesz się oczyścić i pomieszczenia w którym najczęściej przebywasz. Stosuj kąpiele z dodatkiem soli morskiej,garść na wannę albo zrób piling z soli. Sól znakomicie oczyszcza negatywną energię. Pozdrawiam

Wyslij odpowiedz

XHTML: Mozesz uzywac tagow: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Cynkowanie galwaniczne
Improve Your Life, Go The myEASY Way™