Website Survey

Pomoc w interpretacji rozkładu- metoda „Kwintesencja”

Uchwycenie właściwej interpretacji całości, głównego przesłania układu kart, nie zawsze bywa proste. Jednym ze sposobów aby sobie z tym poradzić jest metoda ,,kwintesencji”. Polega ona na zsumowaniu wartości liczb wszystkich kart Wielkich i Małych Arkan z konkretnego rozkładu oraz zredukowaniu ich do liczby jednocyfrowej ( od 1 do 9 ). Sumowaniu nie podlegają jedynie karty dworskie (Królowie, Królowe, Rycerze i Giermkowie).  WA mają taką liczbę jaka jest ich wartość numeryczna np. Mag – 1, Kapłanka – 2, Cesarzowa – 3, Głupiec – 22 itd. Sprawiedliwość i Moc liczymy według pierwotnej numeracji. Sprawiedliwość – 8, Moc – 11. Asy mają wartość 1.

Uzyskana jednocyfrowa suma jest kwintesencją, odpowiednią kartą Wielkich Arkan od Maga do Eremity ( 1-9) dającą nam wskazówkę – drogę, co możemy zrobić aby zrealizować to o co spytaliśmy kart lub to czego w całej sprawie nie widzimy.

I –  droga działania i siły

Posiadasz dostatecznie dużo sił i wielkie możliwości, żeby aktywnie wziąć się do działania. Możesz w dużym stopniu wpłynąć na przebieg wydarzeń. Wykorzystaj swe atuty ale unikaj niedozwolonych, nieuczciwych metod działania.

II – droga miłości, cierpliwości, oczekiwania i intuicji

Nie spiesz się, poczekaj aż sprawy dojrzeją. Bądź cierpliwy, przygotowany a intuicja podpowie Ci, w jakim kierunku trzeba działać. Nie zagub się tylko w fantazjach i nie pozwól sobie na wątpliwości.

III – droga narodzin i nowego rozwoju

Stwórz  nową sytuację, umocnij w sobie nowe nawyki i doświadczenia. Bądź kreatywny  ale także gotów na wszelkie trudności związane z nowym wyzwaniem. Nie bierz jednak na siebie zbyt wiele obowiązków, żeby się w nich nie zagubić.

IV – droga porządku, jasności i realności

Spójrz  na swoją sytuację realistycznie, uczyń ją jasną. Urzeczywistniaj swoje pomysły i realizuj własny potencjał. Ale nie bądź przy tym perfekcjonistą i unikaj sztywności. Doprowadź sprawy do końca.

V – droga duchowego poznania

Postaraj się zrozumieć skryty, głębszy sens swojej sytuacji. Szukaj wspólnych cech dla tego co wydaje się nie do pogodzenia. Bądź otwarty na rady innych, miej zaufanie. Kapłan jest kartą ochronną, wpływającą pozytywnie na całą sytuację. Unikaj hipokryzji i obłudy.

VI – droga miłości i podjęcia decyzji

Dokonaj wreszcie wyboru; pozostania z partnerem, zajęcia się sprawą, wybierania konkretnej drogi. Odrzuć wszelkie wątpliwości i bądź konsekwentny w wyborze. Postaraj się wykrzesać z siebie zrozumienie i empatię. Odrzuć uczucia nienawiści i zazdrości, chroń także siebie przed cudzymi  negatywnymi uczuciami.

VII – droga zdecydowania i wymarszu

Ruszaj śmiało i natychmiast do rozwiązywania swych zadań. Masz siłę i zdolności by poradzić sobie z każdą sytuacją. Posiadasz talent by uniknąć przeszkód i konfliktów. Unikaj tylko manii wielkości.

VIII – droga uczciwości i obiektywizmu

Postaraj się otrzymać możliwie najbardziej jasny obraz sytuacji, potem rzeczowo rozważ wszystkie za i przeciw. Zastanów się bez zbędnych emocji co i jak można zrobić. Bądź uczciwy i broń się przed manipulacją innych. Unikaj uprzedzeń, stronniczości i bezkrytyczności.

IX – droga zadumy i ascezy

Wycofaj się. Daj sobie czas aby pojąć i dostrzec to, co najważniejsze. Nie rozpraszaj się na sprawy nieistotne. Skoncentruj się na celu. Unikaj złości, goryczy i lęku przed nowym.

Źródło- Hajo Banzhaf

Mozna sledzic odpowiedzi przez RSS 2.0. Mozna zostawic odpowiedz, albo sledzic z wlasnej strony.
2 komentarze
  1. Ika pisze:

    Witam serdecznie , te drogi to dla mnie nowość, nie słyszałam o tym , mogłaby Pani coś więcej na ten temat napisać np kiedy w jakich okolicznościach obliczamy taką drogę? czy to należy tak zrozumieć ze jak mamy niejasny obraz to szukamy drogi jaką powinna pytana osoba pojść w kwestii odpowiedzi na pytanie?

    • admin pisze:

      Jest to dodatkowa informacja, która może nam pomóc w interpretacji całości. Informację tę zaczerpnęłam z książki Hajo Banzhafa „Vademecum tarocisty”Polecam

Wyslij odpowiedz

XHTML: Mozesz uzywac tagow: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Cynkowanie galwaniczne
Improve Your Life, Go The myEASY Way™