Website Survey

Magia świec, część pierwsza

świecaOgólne zasady w rytuałach

Cudowny, magiczny, ciepły blask świec sprawia, że poprawia nam się nastrój a kiedy dodamy sobie jeszcze ulubiony zapach, to nie chce się wyjść poza ten zaczarowany mały świat… Jednak oprócz przyjemności możemy dobrą energię ognia użyć do spełniania naszych pragnień, wystarczy poznać kilka prostych zasad korzystania z białej magii.

*** miejsce do rytuału powinno być specjalnie przygotowane, tworzymy coś w rodzaju ołtarza zawsze w jednym miejscu we wschodniej lub północnej części pomieszczenia i w taki sposób aby nasza twarz skierowana ku świecom była w części wschodniej lub północnej. Ołtarzem może być mały stolik, szafka lub komoda. Mebel ten powinien stać w kręgu o średnicy około  2m, w  jego środku lub na obrzeżu. Krąg można wyznaczyć taśmą klejącą, namalować na płótnie albo po prostu kupić okrągły dywanik, który stanie się magicznym kręgiem dla wzmocnienia rytuałów. Raz na jakiś czas jeśli mamy możliwość możemy wystawić  mebel rytualny na działanie promieni słonecznych i zostawić go  aby pobył także w blasku Księżyca. Miejsce do rytuałów można nakryć obrusem, stosowanym wyłącznie do magii świec. Na ołtarzu mogą znajdować się amulety, kryształy, karty Tarota oraz inne przedmioty potrzebne w czasie rytuałów ( zioła, kadzidła, naturalne olejki zapachowe). I najważniejsze aby przystępować do pracy ze świecami  z czystym sercem, nadzieją i optymizmem.

** do rytuału trzeba się przygotować, wyciszyć, odprężyć, negatywne emocje nie służą  białej magii. Przygotuj siebie i świecę. Najpierw zdezynfekuj ją środkiem odtłuszczającym np. spirytusem salicylowym, zostaw aby wyschła, następnie namaść olejkiem od połowy świecy w górę potem od połowy w dół. Ten zabieg wzmocni rytuał. Potem spokojnie pomyśl  czego pragniesz, o co prosisz i czymś ostrym wyryj na świecy tę prośbę w formie prostej, krótkiej informacji afirmacji. Np.” Ja Ewa Kowalik jestem zdrowa i cieszę się życiem.” Jeśli prośba dotyczy osoby trzeciej trzeba napisać jej imię nazwisko i datę urodzenia albo samo imię z datą urodzenia. Życzenia piszemy w czasie teraźniejszym a nie w przyszłym, bo to o co prosimy ma być tu i teraz .

** do rytuałów nie używamy nigdy starych, niedopalonych świec, z tej prostej przyczyny, że każda świeca ma potencjał kumulowania energii z zewnątrz. Jeśli więc chcemy jej użyć po raz kolejny do nowego rytuału nastąpi pomieszanie obydwu energii . Tym samym rytuał może nie wyjść.

** nie używamy do zapalania świec zapałek, zapach siarki kłóci się z dobrą energią, która ma nam pomóc w czasie rytuału. Wystarczy użyć zapalniczki lub innej świeczki wcześniej zapalonej zapalniczką.

** nie można  zdmuchiwać płomienia świecy bo jej energia  rozproszy się i rytuał się nie uda.Trzeba odczekać aż świeca dopali się do końca a ogarek zakopać. Jeśli jednak mamy dużą świecę i musimy jej użyć następnego dnia, gasimy ją metalowym kapturkiem do świec (z braku kapturka użyłam kiedyś starej metalowej łyżeczki). Nie można gasić świec palcami. To zabronione bo mogłoby nam „zadusić” to o co prosimy.

W białej magii ważne  jest zastosowanie  odpowiednich kolorów  świec, ważny jest też odpowiedni czas a więc sprzyjające rytuałowi fazy Księżyca dni i godziny. Kiedy stosujemy rytuały nie powinno nam w tym czasie nic zakłócać spokoju.

świeczka

Mozna sledzic odpowiedzi przez RSS 2.0. Mozna zostawic odpowiedz, albo sledzic z wlasnej strony.
18 komentarzy
 1. nowawa pisze:

  poczytałam u Ciebie różne rózności o świecach i rytuałach i zaczęłam ich szukać…. no i znalazłam Świecę czakralną – mozesz coś na ten temat napisac?

  • admin pisze:

   Świeca czakralna to jak nazwa wskazuje świeca do rytuałów oczyszczających czakry. To są punkty rozmieszczone na ciele człowieka, wzdłuż linii kręgosłupa oraz na czole i czubku głowy.Tworzą tzw. ośrodki energetyczne, każdemu z nich przypisana jest inna barwa. Świece zawierają wszystkie barwy czakr. Wpisz w Google hasło czakry, zobaczysz dokładnie na zdjęciach ich rozmieszczenie i kolory.

 2. nowawa pisze:

  podziekowała, podziękowała. Lubię ta Twoja stronę, lubie to sobie poszperać i coś wynaleźć, takie małe co nieco a cieszy. Opisy rytuałów, świet, no i teraz jeszcze ta mapa szczęścia. no naprawdę małe co nieco a cieszy i to jak 🙂 podziekowała jeszcze raz

  • admin pisze:

   Miło mieć poczucie że robi się coś co innych cieszy 🙂 to spora frajda, bo do tego wszystkiego ja to lubię robić, dziękuję że doceniasz, pozdrawiam:)

 3. Anan598 pisze:

  Od niedawna zainteresowałam się ezoteryką, chcąc pomóc nie tyle sobie, co moim bliskim; u wielu z nich nie dzieje się dobrze. Próbuję odprawiać w ich intencji rytuały na odsunięcie negatywnej energii, ale nie wiem czy to ma jakiś sens. Byłabym wdzięczna z komentarz i wyjaśnienie – co to jest, wspomniana wyżej, mapa szczęścia? Pozdrawiam ciepło.

  • admin pisze:

   Chyba niezbyt uważnie czytałaś wpis o mapie… można ją było robić do 6.04. We wpisie masz podane wszystkie szczegóły jak ją wykonać i po co się to robi. Mogę jedynie dodać że po zrobieniu takiej mapy trzeba często na nią patrzeć i można też wizualizować swoje marzenia. Im więcej energii poświęcimy tym lepiej.Noi jedna podstawowa uwaga. Mapę szczęścia każdy musi zrobić osobiście najdłużej w ciągu 24 godzin.

 4. Pawson pisze:

  Chciałbym zapytać o rytuał z czerwonymi świecami dotyczącymi miłości, czy można odprawić na ogólny rytuał jestem po skończonym związku i kiedy natknąłem się na tą stronę od razu pomyślałem, że odprawię rytuał co by ją odzyskać. Jednak po dłuższym zastanowieniu chciałbym jednak się od niej uwolnić a wiadomo nic tak dobrze nie leczy jak miłość 😉 więc czy można odprawić rytuał na przyciągnięcie miłości nie wpisując na świecy tej konkretnej osoby ?

  • admin pisze:

   Witaj, naturalnie że możesz, to najlepszy pomysł bo palenie świec na konkretną osobę jest zakazane w białej magii,nie można nikomu niczego narzucać. Jeśli dopiero zakończyłeś relację to najpierw oczyść się z niej… jest teraz odpowiednia faza Księżyca. Masz czas do wtorku. Zapal białą świecę i pożegnaj się, życząc tej osobie jak najlepiej, to pozwoli szybciej wejść w dobrą relację z kimś innym. Rytuały na nową miłość możesz robić od nowiu (wtorek) przez dwa tygodnie.

 5. Pawson pisze:

  tak myślałem, że to zakazane.. chociaż na jakimś portalu tak to właśnie opisali, że trzeba wyryć na świecy imię i nazwisko bliskiej nam osoby… a jak miałyby wyglądać takie rytuały: oczyszczenia z tej osoby i na miłość?

  • admin pisze:

   Dobrze napisali możesz to zrobić jeśli robisz rytuał w jakiejś intencji dla bliskiej osoby np. w sprawie pracy czy zdrowia. Nigdy kiedy zmuszasz kogoś do bycia z Tobą albo manipulujesz uczuciami. To się źle kończy,wiem z doświadczenia czytelniczek tego bloga. Kup białą lub woskową świecę i dwie czerwone plus czerwoną nitkę, resztę napiszę Ci jutro w mailu.

 6. Pawson pisze:

  super dziękuję 🙂

 7. Ola pisze:

  Witam 🙂
  Znowu natknęłam tu na coś co mnie zainteresowało 😉 Chciałabym odprawić rytuał dla mojej mamy. jest teraz w bardzo ciężkiej sytuacji (rozwodzi się do tego dużo innych problemów) Bardzo chcę jej pomóc jednak nie jestem w stanie zrobić nic. Jak konkretnie wygląda taki rytuał, jeśli już napiszę na świecy intencję i zapalę ją to co dalej? Czekam az się wypali? Czy powinnam zrobić coś jeszcze?
  Pozdrawiam i czekam na odpowiedź 😉

  • admin pisze:

   Witaj 🙂
   Zależy czego ma dotyczyć rytuał. Jeśli chcesz aby odciąć mamę od trudnych sytuacji palisz świecę przed nowiem. Jeśli w intencji poprawienia finansów w czasie nowiu i w przybywającej fazie Księżyca. Po przygotowaniu świec lub jednej świecy zapalasz ją i intensywnie skupiasz się na intencji. Świeca ma się dopalić do końca. Ogarek jeśli pozostanie zakopujesz w ziemi. Napisz mi w jakiej intencji chcesz palić świece przyślę Ci konkretny rytuał.

 8. Ola pisze:

  Chciałabym odciągnąć od mamy złe emocje i poprawić jej samopoczucie. Dziękuję za pomoc 😉

  • admin pisze:

   Hm… pomyślę…jutro coś Ci wybiorę bo czas nagli we wtorek już nów Księżyca. Do niedzieli jest czas na odcięcie tego co złe…

 9. monika pisze:

  robilam oczyszczanie za pomoca bialej swiecy, swieca zgasla,bo to juz byl koniec a ja dla pewnosci czy na pewno sie wypalila ja jeszcze raz zapalilam i znow zgasla, czy to jest prawidlowo?

  • admin pisze:

   Dzień dobry Moniko,
   Skoro świeca wypaliła się do końca to wszystko jest ok. Ogarek zakop lub spuść z wodą.

 10. Bozena pisze:

  Kocham kogos z kim bylam 9 lat on teraz odszedl mimo ze mowi ze kocha a ja nie potrafie bez niego zyc czy jest jakies zaklecie zeby wrocil

Wyslij odpowiedz

XHTML: Mozesz uzywac tagow: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Cynkowanie galwaniczne
Improve Your Life, Go The myEASY Way™