Website Survey

Letnie przesilenie, Sobótka, Noc Kupały

Witajcie Kochani 🙂

ogniskoW tym roku letnie przesilenie (moment, kiedy Słońce wchodzi w znak Raka) wypada 21.06. o godz.7.04. Letnie przesilenie wyznacza początek lata astronomicznego i kończy astronomiczną wiosnę. Najdłuższy dzień w roku będzie się różnił czasowo. W północnej części Polski będzie najdłuższy, na południu potrwa godzinę krócej. Jeśli chcecie poznać szczegóły dotyczące zjawiska przesilenia zajrzyjcie tu….http://halloween.friko.net/najdluzszy-dzien.html

Sobótkowa noc określana była niegdyś jako zwycięstwo światłości nad ciemnością i traktowana jako święto Słońca, Księżyca, ognia, wody, urodzaju, miłości i płodności. Sobótka, inaczej Noc Kupały to najlepszy czas rytuałów ochronnych, oczyszczających i miłosnych. Tradycyjnym oczyszczaniem było palenie ognisk a w nich ziół : bylicy, macierzanki, piołunu i cząbru. Bylica i piołun to najmocniej oczyszczające zioła. Wianek z 7 magicznych ziół  ( bylicy, rosiczki, szałwii, łopianu, ruty, dziewanny i dziurawca) kobiety wiły po to aby chronił przed chorobami domowników i sprzyjał szybkiemu zamążpójściu. Taki wianek trzeba było powiesić w noc sobótkową nad drzwiami. ( Kto chce może to zrobić).

ziołaWszelkie rytuały lepiej zrobić w Noc Kupały (Sobótki)  21-22.06. a nie w Noc Świętojańską 23-24.06. ponieważ w czasie przesilenia silniej działa energia.

Rytuał oczyszczający

21 czerwca piszemy na kartce czego chcemy się pozbyć lub zmienić w naszym życiu  i ją spalamy. Następnie zapalamy 5 złotych świec dla oczyszczenia domu ze złej aury i ew. intruzów astralnych, świece muszą się dopalić do końca. Osoby, które posiadają działki mogą wieczorem przy ognisku spalić kartki lub wypowiedzieć to czego chcą się pozbyć ze swojego życia. Kto ma odwagę i jest dość sprawny może dla oczyszczenia przeskoczyć ogień.

Rytuał przywołujący dobrobyt i zdrowie

Zapalamy czerwoną świecę i obchodzimy cały dom. W każdym kącie trzeba się zatrzymać i wypowiedzieć słowa ,, ..Wyganiam trudności, biedę i chorobę. Nadchodzą lepsze, jasne dni.” Po wypowiedzeniu formułki trzeba wyjść przed drzwi wejściowe zgasić świecę i wyrzucić do zewnętrznego kosza na śmieci.

Wróżba na męża

Dla dziewczyn, które chcą poznać imię przyszłego męża jest wróżba z karteczkami. Trzeba napisać na kilkunastu karteczkach popularne imiona męskie i włożyć pod poduszkę. Kiedy poczujesz że nadchodzi sen szybko wylosuj jedną kartkę. Imię które przeczytasz będzie imieniem męża.

Rytuał zabezpieczający dom, uwalniający od negatywnej energii.

Bylicę lub piołun trzeba zawiesić nad drzwiami wejściowymi a suszone zioła palić i okadzić nimi dom, wchodząc w każdy kąt. Przy tym wymawia się formułkę „ Odejmuję temu domowi zła wszelkiego. Czynię wolnym od mocy nieczystych. Precz dziś i jutro na wieki.

Inne rytuały oraz opisy zwyczajów Nocy Świętojańskiej możecie przeczytać we  wpisie z ubiegłych lat, http://www.wrozbyztarota.pl/letnie-przesilenie-i-rytualy/#more-994 nie chcę się powtarzać bo te zwyczaje nie zmieniają się od wieków 🙂

Życzę Wam Kochani, pięknego lata, wspaniałych urlopów, radości, spełnienia i oczywiście udanych rytuałów 🙂

Mozna sledzic odpowiedzi przez RSS 2.0. Mozna zostawic odpowiedz, albo sledzic z wlasnej strony.
Wyslij odpowiedz

XHTML: Mozesz uzywac tagow: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Cynkowanie galwaniczne
Improve Your Life, Go The myEASY Way™