Website Survey

Letnie przesilenie i rytuały

Witajcie 🙂

ogniskoWe wtorek  21.06 o godz.19.16 Słońce wejdzie w znak Raka i nareszcie rozpocznie się astronomiczne lato. Ten czas nazywany jest przesileniem letnim, ponieważ właśnie wtedy Słońce znajduje się nad Zwrotnikiem Raka ( mówiąc w wielkim uproszczeniu).

Jako ciekawostkę podam że przez  zjawisko wychylenia kierunku osi obrotu Ziemi (23,45°) względem prostej prostopadłej do płaszczyzny orbity, (uf to dość skomplikowane)  w całym kraju długość dnia  będzie inna.

I tak najdłuższy dzień będzie na północy, zacznie się o 4.08.do 21.25;  w centrum  od 4.14.do21.01,najkrótszy będzie na południu Polski  zacznie się o 4.34.do 20.50.  Kogo interesują szczegóły opisu przesilenia letniego, może przeczytać na stronie http://halloween.friko.net/najdluzszy-dzien.html – ta strona zainspirowała mnie do wpisu.

Tak więc w przyszłym tygodniu z racji początku lata będziemy mogli zaprosić do naszego życia szczęście, miłość i dostatek. Zrobimy to za pomocą rytuałów, które wiele z Was na pewno zna .

21 czerwca należy napisać na kartce to, co chcielibyśmy zmienić w naszym życiu i czego pozbyć się definitywnie by nie blokowało nowych możliwości. Kartkę potem należy spalić. Potem można zapalić 5 złotych świec  dla oczyszczenia  swojego domu ze złej energii i ewentualnych intruzów  astralnych. Wieczorem ci, którzy mogą niech rozniecą ognisko na swojej działce i spalą w myślach wszystkie troski i złe chwile. Co sprawniejsi mogą przeskoczyć ogień dla oczyszczenia. Na pewno widzieliście i pamiętacie, że co roku w tym czasie w całej Europie ludzie palą ogniska i skaczą przez ogień lub nawet chodzą po rozżarzonych węglach; to wiekowa tradycja oczyszczająca ze wszystkiego co negatywne. Dawniej osoby parające się magią – zielarki spalały w ogniskach ziele bylicy, macierzanki i cząbru dla odpędzenia wszelakiego zła od domostw.

22 czerwca można  oczyścić dom przy pomocy osolonej wody ; do niewielkiej miseczki z wodą wsypać 7 grudek soli i wymieszać 3 razy w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. Następnie gałązką czarnego bzu lub czeremchy należy skropić jak kropidłem kąty w całym domu. Ten zabieg oczyści dom z intruzów astralnych. Dziś zbieramy zioła i kwiaty na jutrzejsze wianki.

Noc z 23 na 24 czerwca – noc św.Jana,  świętojańska, noc kiedy szukamy na szczęście kwiatu paproci 🙂  a zebranych kwiatów i ziół  wijemy magiczne wianki, dodajemy czerwoną wstążkę i o zmroku puszczamy na wodę, im dalej odpłynie tym przyniesie więcej szczęścia . Na wstążce trzeba zrobić siedem węzłów symbolizujących siedem marzeń do spełnienia tego lata. Dziewczyny i kobiety pragnące znaleźć ukochanego muszą zapleść wianki z miłosnych ziół: lubczyku, mirtu,rumianku,mięty, bylicy lub tymianku. Do wianka należy wpleść białe wstążki jako symbolu niewinności oraz przymocować 4 białe świece i je podpalić.Wianek, który najdalej odpłynie da gwarancję na spotkanie ukochanego. Dla pań i dziewczyn, którym nie wiedzie się w miłości ten wianek z dodatkiem 4 płonących czerwonych świec i wielu czerwonych wstążek przyniesie poprawę w relacjach lub powrót ukochanego. Przed położeniem wianka na wodzie trzeba poprosić o spełnienie się konkretnej prośby. I tak jak wianek z białymi dodatkami ten musi odpłynąć jak najdalej.

Dla kobiet i dziewczyn, które chcą sobie powróżyć a nie mieszkają blisko jakiegoś akwenu jest możliwość zrobienia wróżby z wiankiem.Trzeba włożyć wianek do dużej miednicy z wodą; jeśli obraca się zgodnie ze wskazówkami zegara a świeca płonie jasnym żywym płomieniem marzenie o spotkaniu ukochanego spełni się. Jeśli będzie tkwił w miejscu nieruchomo, niestety nie.

wianek sobótkowy

Dla kobiet i dziewcząt szukających miłości jest wróżba z wiankiem i drzewem.Upleciony wianek trzeba rzucać tak długo aż zawiśnie na najbliższej gałęzi, wróży to szybkie pojawienie się ukochanej osoby. Jeśli zaś za pierwszym razem nie uda się, to trzeba rzucać do skutku i liczyć za którym razem wianek zawiśnie na gałęzi bo za tyle lat pojawi się ten jedyny.

Moja babcia w noc świętojańską po zachodzie słońca zbierała 7 – 9 ziół i robiła z nich wianek, miał ponoć magiczną moc uzdrawiania. Suszyła go i w ciągu roku zaparzała te zioła w razie potrzeby. Były to rumianek, mięta, kwiat dzikiego bzu, pokrzywa, dziurawiec, krwawnik, kobylak, bylica, kocanka. Pewnie można zebrać sobie jakiekolwiek jeszcze inne zioła,które mogą pomóc nam w różnych dolegliwościach.Nasze łąki i lasy obfitują w wiele ziół.

Według informacji z tygodnika „Gwiazdy mówią” zioła do całorocznego leczenia trzeba zbierać od świtu 24 czerwca, wtedy mają największą moc.

W dzień 24 czerwca można wykonać rytuał na polepszenie finansowe zakopując kilka monet w donicy na balkonie a kto posiada przydomowy ogródek lub działkę niech zakopie pieniądze w lewym górnym rogu od wejścia na posesję.

Czy zrobimy rytuały czy nie, ważne że będziemy mogli cieszyć się z lata, słońca, przyrody, naładujemy  akumulatorki dla zdrowia i urody. Wspaniałych wakacji, udanych urlopowych chwil ,wiele miłych, nowych znajomości  i pięknych nowych wrażeń z wakacji Kochani 🙂

przepiękny wianek we wpisie dostałam w prezencie od Kasi Tulki

http://www.tulka.pl/?page_id=64&album=all&gallery=4

Źródło niektórych rytuałów –tygodnik” Gwiazdy mówią”

Mozna sledzic odpowiedzi przez RSS 2.0. Mozna zostawic odpowiedz, albo sledzic z wlasnej strony.
Wyslij odpowiedz

XHTML: Mozesz uzywac tagow: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Cynkowanie galwaniczne
Improve Your Life, Go The myEASY Way™