Website Survey

O lub XXII  Głupiec, Błazen

GłupiecSłowa kluczowe – początek, nowa faza życia, ciekawe perspektywy, entuzjazm, instynkt, fascynacja, wiara, odejście od przeszłości, nieprzewidziane wydarzenie, przypadek, wolność.

Osoba – Dziecko,  ktoś młody, osoba dorosła ale młoda duchem, niezrozumiany geniusz, pielgrzym, satyryk, podróżnik, emigrant, pracownik sezonowy, awanturnik, wariat. Karta może symbolizować  również zwierzęta.

Miejsce – Żłobek, przedszkole, szkoła podstawowa, pokój dziecinny, spontaniczna impreza w plenerze, grill lub piknik, podróż autostopem, pobyt w nowym miejscu, szlak turystyczny, trasa pielgrzymki, miejsce trudne do określenia.

Cechy ogólne – Spontaniczność, niekonwencjonalność, entuzjazm, ufność, niewinność, nadzieja, beztroska, optymizm, poczucie humoru, otwartość na świat, wszelkie nowinki i eksperymenty, ogólnie człowiek żywiołowy z fantazją.


Karta odwrócona– Niedojrzała osobowość, która uczy się na własnych błędach, tzw. dziecko z problemami, ekscentryzm, upór, niezależność za wszelką cenę, bezmyślność, dziwaczność, niesłowność, niepunktualność, nieobliczalność w zachowaniu, infantylizm, skrajna naiwność granicząca z głupotą, podejmowanie pochopnych decyzji, postawa życiowa kiedy żyje się z dnia na dzień bez chęci ustatkowania się.

Ogólne znaczenie – Karta jest symbolem czegoś nowego w naszym życiu lub sytuacji, kiedy znajdujemy się na rozdrożu po tzw. przejściach. Trzeba będzie uporać się z wątpliwościami i obawami, zakończyć stary etap i z nadzieją pójść do przodu. Warunkiem powodzenia będzie wiara, pewność siebie, entuzjazm i chęć poniesienia ryzyka. To co skostniałe lub bolesne musi odejść czy chcemy czy nie. Na planie życia może to być np. początkowa faza związku, szalone zakochanie, zmiana miejsca zamieszkania, rozpoczęcie nauki, pracy, nowy pomysł w sferze zawodowej, dobra zabawa, podróż, zauroczenie, znalezienie nowej pasji, spotkanie człowieka pełnego zwariowanych pomysłów, szalonego, pełnego wigoru i tryskającego energią (również seksualną). Karta może oznaczać także chęć inicjacji seksualnej albo tak przykre zdarzenie jak  przypadkowe zajście w ciążę. Głupiec uśmiecha się do nas i mówi ,  koniec ze smutkiem, nie żyjemy tu przecież za karę, głowa do góry, korzystajmy i doceniajmy wartość cudu życia 🙂

Karta odwrócona ostrzega przed kłamliwymi, nieodpowiedzialnymi ludźmi i nieuczciwymi sytuacjami, zbytnim nieuzasadnionym ryzykiem, zachowaniami które nie przynoszą niczego dobrego ani nam ani innym. Zwraca uwagę na brak analizy, chaos, brak orientacji, bezmyślność, dziwactwa. Oznacza też żebractwo i ucieczkę oraz biseksualność.

Zdrowie (karta odwrócona)- Choroby zakaźne wieku dziecięcego, które mogą również dotyczyć dorosłych, choroby wrodzone układu krążenia, pokarmowego lub hormonalnego, cukrzyca typu I, wrodzone upośledzenie umysłowe.

Aby ułatwić Wam korzystanie z ponumerowanych stron interpretacji załączam karty i przypisane im numery

1 Głupiec, 2 Mag, 3 Kapłanka, 4 Cesarzowa, 5 Cesarz, 6 Kapłan, 7 Kochankowie, 8 Rydwan, 9 Sprawiedliwość, 10 Pustelnik, 11 Koło Fortuny, 12 Moc, 13 Wisielec, 14 Śmierć, 15 Umiarkowanie, 16 Diabeł, 17 Wieża, 18 Gwiazda, 19 Księżyc, 20 Słońce, 21 Sąd Ostateczny, 22 Świat.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Mozna sledzic odpowiedzi przez RSS 2.0. Mozna zostawic odpowiedz, albo sledzic z wlasnej strony.
171 komentarzy
 1. Magda pisze:

  Witam. Mam pewnien problem. Mowi sie ,ze pierwsza karta odnosi sie do przeszlosci, druga- do terazniejszosci, trzecia do przyszlosci. Slyszam, ze pierwsza karta odnosi sie do osoby zadajacej pytanie, 2 do osoby o ktora sie pyta, 3 – mowi o ogolnym zarysie sytuacji. O co w tym wszystkim chodzi?

  • admin pisze:

   Witaj Madziu:) Rozkłady na 3 karty są uniwersalne bo od tego co przypiszesz każdej z pozycji tak będziesz interpretować, to proste i zrozumiałe np. aby rozwiązać jakiś problem pytasz; istota problemu, co mogę zrobić by poprawić sytuację?, wynik; albo najbliższa przyszłość,niedaleka przyszłość,odległa przyszłość; albo sytuacja, moja postawa,najważniejszy element itd. kombinacji jest tyle ile problemów.Opcji o której piszesz nie znam niestety. Pozdrawiam:)

 2. Alicja pisze:

  A czy moge prosic Pania o wrozbe?? tylko nie chcialabym sie tak upubliczniac to dla mnie krepujace

  • admin pisze:

   Witaj, może zauważyłaś że na mojej stronie został usunięty adres mailowy dlatego że w tej chwili nie mam czasu na wróżenie. Dlatego z przykrością muszę i Tobie odmówić. Pozdrawiam

 3. hanja pisze:

  Pani Haniu!! Poleci mi Pani jakiś przewodnik po Tarocie?? Dla poczatkujących,których Tarot wciagnal i chcą isć dalej jego drogą. :0)

  • admin pisze:

   Jasne Haniu:) jeśli dla początkujących to jest niezła książka, która jak przewodnik prowadzi po wszystkich żywiołach i arkanach. Radzi od czego zaczynać i jak ćwiczyć. Uczy też jak pracować z intuicją. Jest to ,,Tarot dla początkujących” pani Marie- Jeanne Abadie.Tę książkę tłumaczyła nasza imienniczka:) O jednym jednak chciałabym Ci powiedzieć z własnego doświadczenia. Zanim wykujesz na pamięć znaczenia poszczególnych kart najpierw spróbuj samodzielnie odgadnąć ich znaczenie, poczuć co do Ciebie mówią. Kiedy człowiek zaśmieci sobie umysł cudzymi interpretacjami potem trudniej mu znaleźć własną drogę,ma więcej pracy nad sobą. Zacznij od wyboru właściwej talii kart, tej która do Ciebie przemówi obrazami, to działa, powodzenia 🙂

 4. H. pisze:

  Hi.. Niestety nie pracuję i mam małe mozliwosci finansowe,poszłam do antykwariatu i kupilam ;’Tarot Marsylski” sztuka wróżenia. autorka;Helena Starowieyska. Fajnie opisane Małe i Wielkie Arkana + kilka układów kart,troche historii. Całkiem przyzwoita ksiażeczka.
  Autorka zaleca tylko pozycje normalne nie odwrócone. Oglądam czasem EZO TV i tam tez karty sa nie odwrócone.
  Kochaniutka!!! Wszystkiego dobrego z okazji Świąt i jeszcze lepszego w Nowym Roku 2012 !!!!

  • admin pisze:

   Gratuluję dobrej książki:) a pieniądze to nie wszystko, prawda? Przyjaźni i miłości za nie nie kupisz… Dziękuję za śliczne życzenia i Tobie Kochana życzę miłych, cieplutkich, rodzinnych świąt. A w nowym roku wiele szczęścia i przede wszystkim udanych spotkań z Tarotem. Pozdrawiam:)

 5. Martyna pisze:

  Witam Pani Haniu:)
  Zaopatrzyłąm się w karty tarota prześlę tutaj link do takich samych kart jak mam bo znalazlam taki same na allegro i mam pytanie. Czemu te karty które mam mają inną numeracje i nazwy wielkich arkan? Jak to interpretować? czy numer i nazwa karty jest taka wazna czy poprostu podswiadomie wiedziec co dana karta znaczy i stosowac znaczenia tak jak w tradycyjnych kartach tarota?
  Numeracja i nazwenictwo w tych kartach jest nastepujące:
  0 – głupiec, 1 Magik, 2- Arcykapłanka, 3- Cesarzowa, 4- Cesarz, 5-Arcykapłan, 6- Zakochani, 7- Rydwan, 8-Siła, 9- Pustelnik, 10- (w instrukcji napisane jest Koło szczęscia) a na karcie koło fortuny, 11- Sprawiedlowiść, 12- Wisielec, 13-Śmierć, 14- powściągliwość, 15- Diabeł, 16- Wieża, 17- Gwiazda, 18- Księżyc, 19- Słońce, 20- sąd, 21- Świat.
  Chodzi mi o to czy np karte ktorą ja mam w swojej talii o numeracji 8 czyli Siła, można interpretować tak jak np w Pani opisach karte z numerem 8 czyli sprawiedliwość bo to sa dość standardowe znaczenia gdzie wszedzie znajduje bardzo podobne. Tylko co wtedy z moją kartą nr11 gdzie u mnie tu jest sprawiedliwość?
  przesyłam link do takich samych kart bo nie wiem jak ten tarot sie nazywa… http://allegro.pl/tarot-78-kart-instrukcja-karty-i2152009717.html
  Pozdrawiam Martyna

  • admin pisze:

   Witaj Martynko :),nazwy poszczególnych kart zależą od ich autora. Tak więc w Twojej talii karta Arcykapłanka będzie tradycyjną Papieżycą lub Kapłanką, Zakochani Kochankami, Powściągliwość Umiarkowaniem itd. jeśli chcesz mogę dopisać na stronie nazwy Twoich kart żeby Ci było łatwiej. Jednak karta Mocy czyli Twojej Siły i Sprawiedliwości to inne zupełnie karty, więc nie możesz swojej Siły interpretować tak jak kartę Sprawiedliwości. Co do ich interpretacji to wszystko zależy od tego jak się umówisz z kartami. Ja interpretuję obrazy na karcie. Czyli jeśli pojawia się karta Siły to interpretuję ją jak kartę Siły niezależnie od tego jaki ma numer. Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego powstało takie zamieszanie z kartami Siły i Sprawiedliwości przeczytaj wpis na ten temat, to Ci trochę rozjaśni ten problem.Wpis ma tytuł,, Inne przyporządkowania kart Sprawiedliwość i Moc”(po prawej stronie w kategoriach). Pozdrawiam

 6. Martyna pisze:

  Czy lepiej interpretowac „moja” sprawiedlowość tak jak u Pani w opisach o sprawiedliwość i inne karty tez nazwa do nazwy a numeracji wtedy nie brac tak pod uwage?

 7. Anna pisze:

  Witam. Wspaniala strona, przepelniona informacjami! Chcialam zapytac czy moglaby Pani napisac troche szerzej o Karcie Kochankowie? Jak interpretowac ta karte poza kontekstem milosnym? Ostatnio bardzo czesto ta karta pojawia mi sie w rozkladach dotyczacych pracy. Zreszta nawet gdyby nie odnosila sie do kwestii zawodowych to na pewno nie odnosi sie do milosci, znalezienia drugiej polowki, stanu zakochania itp. Jakie sa dodatkowe znaczenia tej karty?
  Pozdrawiam!

  • admin pisze:

   Witam,dziękuję za miłe słowa:) Naukę Tarota dobrze jest zacząć od szczegółowego poznania WA ich symboli i archetypów, ponieważ wtedy łatwiej przyporządkować ją wielu znaczeniom.Karta Kochanków przede wszystkim mówi o konieczności dokonania wyboru a więc zmiany dotychczasowego życia w jakimś aspekcie, pod wpływem własnych odczuć lub rozsądku. Może dotyczyć wyborów od miłości po zmianę lekarza czy lekarstw, pracy, współpracowników, metody postępowania, zmiany poglądów, kształcenia itd.. Wybór, często bardzo trudny, konsekwencje, wybierając nowe rezygnujemy ze starego, to jest kluczowe słowo, które możesz podpiąć do problemu jaki sugerują karty w danym rozkładzie. Jeśli w rozkładzie będzie przeważąć jakiś kolor MA wtedy będziesz wiedziała jakiego aspektu życia dotyczy. Pozdrawiam

 8. Paula pisze:

  Witam serdecznie,
  co może oznaczać, jeśli dla przyszłości danej relacji (kobieco-kobiecej, przyjacielskiej, absolutnie nie miłosnej, niezwykle ważnej, ale potwornie skomplikowanej) wylosowałam 3 karty: wieżę (faktycznie są pewne kłopoty), słońce i gwiazdę. A potem jako kartę relacji gwiazdę. Czy to koniec tej przyjaźni (bardzo bym nie chciała), na co wskazywałaby wieża, czy wręcz przeciwnie, na co wskazują pozostałe karty? Proszę o pomoc w interpretacji.

  • admin pisze:

   Witaj, już nie raz pisałam że nie będę interpretować wyrwanych z kontekstu kart jakiegoś rozkładu bo to kompletnie nie ma sensu. Jedyne co mogę Ci powiedzieć to że Wieża nie zawsze oznacza totalnej ruiny i zakończenia. Być może w Waszej relacji okaże się zbawienna oczyszczająca po to by wejść w nowy etap poprzez jasne spojrzenie na to co było, realną i sprawiedliwą ocenę. Przy Słońcu i Gwieździe możecie dostrzec kolejny krok ku nowemu, nadzieje i nowy sposób rozwiązania problemów które spowodowały upadek. Karta Wieży to także twórcza inspiracja. Słońce przyniesie po Wieży rozsądek,świadomość, zaufanie i optymizm. Tak jak po burzy przychodzi słońce:)

 9. Magda pisze:

  Witam, dopiero rozpoczynam moje spotkanie z Tarotem, dlatego Twoja strona mnie zachwyciła, jest w niej wszystko co niezbędne żeby nauczyć się interpretacji. Codziennie wieczorem pracuję z kartami i wyciągam karty na dzień następny. Ostatnio zdarzyła mi się sytuacja, że zamiast jednej karty wyciągnęłam dwie – WIEżE i Świat- ich interpretacja w takim układzie mnie przerosła. Nie wiem jak w takiej sytuacji do tego podejść. Czy możesz mi pomóc?

  • admin pisze:

   Witaj, dziękuję za uznanie:) nie przejmuj się tak Wieżą jako karta dnia często oznacza po prostu stłuczenie czegoś:) u mnie często tak jest. Z kartą Świat może sprawić że doznasz jakiegoś olśnienia. Coś zrozumiesz,coś Cię zainspiruje,na coś trudnego uodpornisz się,wyzwolisz z ograniczeń…idź w tym kierunku. Nie warto się bać i ograniczać, słuchaj swojej intuicji, bądź odważna w tych wędrówkach:)

 10. Magda pisze:

  Dziękuję, za te słowa zachęty, masz rację, pójdę odrobinę dalej w swoich interpretacjach i puszczę wodze swojej intuicji. Jeśli pozwolisz w trudnych sytuacjach pozwolę sobie napisać kilka słów. Czy mogę liczyć na wsparcie? Z góry dziękuję :-))

  • admin pisze:

   Madziu nie chcę za dużo obiecywać bo nie wyrabiam się czasowo. Wszyscy chcą abym pomagała im w interpretacjach, musiałabym siedzieć tu dzień i noc (400 osób wchodzi dziennie na stronę, połowa chce pomocy w interpretacjach). Poza tym jeśli ktoś rozłożył jakiś rozkład i pyta o interpretację dwóch, trzech ostatnich kart to nie ma szans abym zrobiła to poprawnie. Żeby poprawnie zinterpretować karty trzeba znać rozkład i resztę kart, wtedy to ma sens bo jak wiesz interpretacji może być wiele. Kiedy poznasz znaczenia wszystkich kart próbuj ćwiczyć łączenie sensu w interpretacji dwóch kart. Pozdrawiam:)

 11. Magda pisze:

  Haniu, możesz być pewna, że nie przekroczę zadnej granicy, ponieważ zdaję sobie sprawę z Twojego ogromnego zaangażowania i zwiazanego z tym ciągłego braku czasu. Wiem, ze wsparciem dla mnie jest ta strona i tak będę do tego podchodziła a prośba o Twoją pomoc może się zdarzyć naprawdę baaaaaaaaaaaardzo sporadycznie……… i zrozumiem, jeśli nie odpowiesz 🙂
  Pozdrawiam i ściskam bardzo mocno

 12. anna pisze:

  Dzień dobry .Mam takie pytanie. Czy mogłybyśmy się umówić na wróżbę prywatnie gdzieś?oczywiście za pieniądze.Proszę.

 13. Dasia pisze:

  Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jakiemu znakowi zodiaku odpowiadają karty Mag i Cesarz? Czy można gdzieś znależc takie objaśnienia?

  • admin pisze:

   Witaj Dasiu:) ktoś, czyli Hania, autorka tej strony zaraz Ci wszystko wyjaśni. Mag powiązany jest astrologicznie z planetą Merkury i przypisany jest znakowi Bliźniąt, Cesarz to znak Barana.Wszelkie informacje na ten temat znajdziesz we wpisie ,,Czas w Tarocie”.

   • Dasia pisze:

    Serdecznie Haniu dziękuję. Nie zwracalam się do Ciebie bezpośrednio bo wiem,że jesteś bardzo zajęta:) Miło,ze odpowiedziałaś.Uczę się tarota dzięki Twojej stronie. Jest naprawdę wspaniała.

    • admin pisze:

     Proszę bardzo:) niezmiernie mnie cieszy że to co tu robię komuś się przydaje. Jestem zajęta owszem ale nie na tyle żeby nie odpowiedzieć moim miłym Czytelnikom:)

     • gaala pisze:

      To co tutaj Pani robi przydaje się bardziej, niż się Pani wydaje 🙂 Strona jest rewelacyjna, korzystam z niej regularnie. pozdrawiam serdecznie

     • admin pisze:

      Dziękuję, miło wiedzieć że moja praca na coś się przydaje 🙂 Pozdrawiam cieplutko

 14. asia pisze:

  Witam – bardzo podoba mi się ta talia Tarota, na przykładzie której omówione są znaczenia. Piękna wersja Ridera, czytelniejsza, piękna w kolorach i bardziej do mnie przemawiająca. Gdzie ją można dostać?

  • admin pisze:

   Witaj Asiu 🙂 karty dostałam w pięknym woreczku od mojej przyjaciółki z Anglii, dlatego nie znam dokładnie nazwy tej talii. Jednak widziałam kilka dni temu talię o pięknych kolorach w sklepie ezoterycznym ,,Stragan”w necie. Talia nazywała się Radiant Rider Waite Tarot. W tym sklepie są cztery talie tego autora, więc napewno coś wybierzesz. Widziałam tam tez bardzo ładną talię wzorowaną na Rider Waite Universal Tarot.

 15. gosia pisze:

  Pani Haniu… kurczę wywróżyłam sobie prawdziwą masakrę, ale to tylko potwierdziło to, co tak na prawdę dzieje się teraz w moim życiu. Dziękuję, za super interpretacje kart, mam nadzieję, że kolejne moje spotkanie z tarotem zakończy się uśmiechem, w końcu koło fortuny stale się obraca…

  • admin pisze:

   Tak mi przykro… Małgosiu żadne słowa nie mają sensu w takiej sytuacji więc zamilknę. Medytuj sobie może z kartą Mocy? Mocno Cię przytulam i wysyłam duużo ciepła.

 16. anna pisze:

  Dobry wieczor!
  Strona jest swietna. Tarota poznalam lat temu 15 w Studium Psychotroniki , mam mnostwo notatek , ksiazek a tu znajduje wiele opisow nowych, pisanych przez osobe, ktora lubi ludzi. To sie czuje.Nowe karty kupilam w..Melbourne .Ridera Waite z rysunkami Pameli Colman Smith.
  Mysle, ze mnie polubily, bo odpowiadaja dosc jasno. Podpieram sie Pani strona i mecze moja przyjaciolke-tarocistke, od lat 40.stu zajmujaca sie owa magia.
  Poniewaz mieszkam we Wloszech i nie chcac, zeby maz dostal zawalu zAPYTALAM KART, CZY WYGRAJA wLOSI w meczu pilki noznej i wynik mialam CESARZ. Teraz maz mi sie przyglada z lekkim lekiem- Wlosi wygrali. Gora wiec tarot. Pozdrawiam i serdecznie dziekuje za Pani strone.

  • admin pisze:

   Witam serdecznie i dziękuje za miłe słowa 🙂
   To jesteś bardziej doświadczona ode mnie Aniu:) Pewnie wiele mogłabym się od Ciebie nauczyć.
   Szkoda że jesteś tak daleko… mam nadzieję że napiszesz jeszcze do mnie może na maila? Pogadamy o Tarocie:)
   Talia Ridera jest bardzo sugestywna, też z niej korzystam. Choć ostatnio dostałam na urodziny Tarota Snów włoskiego artysty Ciro Marchettiego, bajkowa:)
   Tarot zawsze jest górą… dla tych którzy umieją z niego korzystać… co widać z Twoich interpretacji.
   Pozdrawiam cieplutko

   • anna pisze:

    Dzien dobry! Bylam na urlopie, wiec komputer nie byl w programie. Jest Pani niezwykle dla mnie laskawa, ale nie sadze, zebym posiadala choc w procencie Pani wiedze.Najlepszy dowod, ze w wiekszosci czytam wszystko jak jakas nowosc, albo nowosc obleczona w dobrze dobrane slowa.
    Jestem zauroczona tarotem, jego magia i madroscia, wspieram sie astrologia , ale sprawdza sie slynne ..”wiem, ze nic nie wiem”- im dalej w las. Ale z trzeciej strony-jak mowil Skrzypek- mam planowo zapelniony czas emerytalny.Zycia bowiem nie wystarczy na zglebienie.
    moja bolaczka jest to, ze trudno mi na dlugo skupiac sie na jednym- jak czytanie ksiazki: tak bardzo chce wiedziec co dalej, ze czasami lykam strony, a to w dyscyplinach waszelkich nie jest zaleta.
    pozdrawiam-

    anna 22.10.1949- Waga w ascd Koziorozca

    • admin pisze:

     Witam serdecznie 🙂
     W nauce tarota ważna jest najpierw intuicja, własne odczucia a potem dopiero cudze interpretacje. Na pewno ma Pani wiele własnych, ciekawych interpretacji. Mogę powiedzieć spokojnie że ja też wiem że nic nie wiem…wiedza o tarocie jest tak ogromna… czytałam ostatnio że aby zgłębić magię tarota potrzeba przynajmniej 12 lat… Obie więc mamy co robić 🙂 Podobnie jak Pani mam zwyczaj „połykania”tego co czytam ale z książkami o tarocie tak się da 🙂 Praca nad sobą nigdy się nie kończy, ciągle to powtarzam… Życzę wytrwałości i pozdrawiam

 17. wiola pisze:

  witam. od jakiegoś czasu interesuję się tarotem, ezoteryką itp. Chciałabym się dowiedzieć od czego zacząć aby umieć rozkładać i odpowiednio interpretować karty tarota. pzdr

  • admin pisze:

   Witaj Wiolu,
   Jeśli poznałaś już znaczenia poszczególnych kart, spróbuj codziennie losować kartę dnia i przyporządkowywać zdarzenia do tej karty. Dobrze jest zapisywać spostrzeżenia w zeszycie. Własne uwagi są bardzo ważne. Za jakiś czas możesz zadać jakieś pytanie i rozłożyć rozkład na 3 karty, wcześniej pomyśleć które miejsce co oznacza. O tym możesz przeczytać u mnie na stronie pod tytułem Rozkłady kart Tarota. O nauce Tarota napisałam we wpisie Tarot(na górze strony). Pozdrawiam

 18. IVA pisze:

  pytanie,
  zrobilam wrozbe w tarocie, na konkretene pytanie czy maz mnie pokocha? cztery karty 1 karta- Swiat( opisuje mnie)
  2 karta- Sad(opisuje wydarzenia dzialajace przeciwko)
  3 karta – Mag (wszystko co bedzie przychylne w rozwiazaniu problemu)
  no i 4 karta – Cesarz( najwazniejsza, odpowiada czy tak czy nie, i sposob rozwiazania problemu)

  wiec czytam i czytam , ale jakos z bardzo mi na tym zalezy zeby to dobrze odczytac? tak czy nie?
  Cesarz nie jest najbardziej romantyczna karta w rozkladzie, ?

  • admin pisze:

   Witaj Ewciu,
   No masz rację Cesarz nie wróży romantycznych uczuć, to bezpieczeństwo i dobry seks, przy odwróconym Sądzie nawet będzie trudno o milutkie relacje między Wami… trzeba nad tym sporo popracować jak radzi karta Maga może terapia dla Was?
   Pozdrawiam

 19. Alicja pisze:

  Bardzo podoba mi się ta stronka :). Konkretnie i rzeczowo przedstawiasz znaczenie kart, ale zarazem jest ono na tyle rozwinięte opisowo, by było wystarczające do osiągnięcia jasności sytuacji, o którą pytamy. Taka esencja :))). Postawiłam sobie karty i kiedy czytałam ich znaczenie z Twojej stronki, rozwiązania same wręcz pchały mi się do głowy. Dzięki! 🙂

 20. Ania pisze:

  Witam mam pytanie co oznaczają 2 ostatnie karty Tarota ? Nie są one podpisane a nie mogę nigdzie znaleźć ich interpretacji

 21. kathrin pisze:

  SUPER !!!! STRONA . Serdecznie dziekuje .

 22. Katarzyna pisze:

  Witam serdecznie, bardzo dziękuję za cały trud który włożyła Pani w budowanie tej strony, we wszystkie wpisy… Dopiero rozpoczynam swoją przygodę z Tarotem i dużo się tutaj uczę, choć ostatnio pojawił się u mnie pewien niepokój. Dziś zadałam Kartom to samo pytanie po raz drugi. Zastanawiałam sie czy jedno małe zdarzenie mogło jakoś wpłynąć na moje relacje z drugą osobą (o to właśnie pytałam Kart). Ku mojemu zdziwieniu Karty odpowiedziały zupełnie inaczej niż za pierwszym razem-duuużo korzystniej. I tu moja wątpliwość- na ile jest możliwe, że samo moje nastawienie do sprawy i powrót nadziei na poprawę kontaktów z ta osobą wpłynęły na Karty? Czy Karty mogą w jakiś sposób odczytać moją sugestię? pragnienie? Czy pozostają obiektywne i po prostu to jedno małe zdarzenie uruchomiło w moim życiu coś na wzór „efektu motyla” i pojawiła się jednak dla mnie szansa na aż tak pomyślne zakończenie tego problemu.
  Bardzo Panią proszę o pomoc w rozwianiu moich wątpliwości i z góry dziękuję za poświęcony czas. Pozdrawiam serdecznie!

  • admin pisze:

   Witaj Kasiu, proszę bardzo, mam nadzieję że ta strona trochę Ci pomoże w nauce.
   Wybacz że dopiero odpowiadam ale jestem na urlopie i staram się być daleko od internetu.
   A wracając do Twojego pytania… może tak być dlatego znajome mi wróżki nie stawiają sobie kart i korzystają z pomocy koleżanek. Czytałam na ten temat u wielu wróżbitów i ta opinia potwierdza się.Jednak nie chciałabym Cię tu programować bo może u Ciebie będzie inaczej? Może masz większy do siebie dystans?
   Zapisz sobie te karty a za jakiś czas będziesz mogła zweryfikować tę wróżbę. To z kolei wzbogaci Twoje doświadczenia z kartami.
   Pozdrawiam cieplutko 🙂

 23. angelika pisze:

  Bardzo Ci dziękuję za te interpretacje! dopiero zaczynam moją przygodę z tarotem, a bez twoich podpowiedzi nie miałabym motywacji by się za to zabrać.
  dziękuję!

  • admin pisze:

   Bardzo proszę…ale nauka tarota kochanie to nie matematyka… tu nie ma przymusu. To ma być Twoja potrzeba i przyjemność inaczej to nie ma sensu…

 24. Ula pisze:

  Witam ponownie 🙂
  Pani Haniu mam pytanko odnośnie znaczenia kart, a mianowicie a kazdym z opisów jest po 2 x cechy ogolne i 2 x karta odwrocona. Jeśli to nie sprawiałoby problemu prosze o wytlumaczenie mi tego. Dzis zadalam pytanie kartom o moja najblizsza przyszlosc i ukazala mi sie odwrocona karta „gwiazda” i teraz nie wiem jak ja odcztac. Mam jeszcze jedno pytanko- czyjego autorstwa kart Pani uzywa? 🙂 Pozdrawiam serdecznie i zycze przyjemnego wieczorku 🙂

  • admin pisze:

   Witam,
   Dziękuję 🙂
   Nie wiem co tu tłumaczyć… cechy ogólne są w pozycji normalnej czyli w pozytywach i w odwróconej czyli w negatywnym znaczeniu jedno pod drugim.
   Masz wszystko wyraźnie zaznaczone… To samo w opcji znaczenie ogólne karty, najpierw pozytyw potem negatyw. A skoro wylosowałaś Gwiazdę w negatywie interpretujesz ją w opcji cechy ogólne w negatywie ,,karta odwrócona” i znaczenie ogólne w negatywie czyli w ,,karta odwrócona”.
   Mam kilkanaście talii:) trudno by tu wszystkie wymieniać… jeśli chcesz poczytać o taliach zerknij do wpisu (na górze strony) Tarot, w zakładce masz wpis o taliach. Pozdrawiam serdecznie 🙂

 25. krzysztof pisze:

  śniły mi się dwie karty 9kier i 9 karo co to może znaczyć

  • admin pisze:

   Witaj Krzysiu 🙂
   Jeśli nie zauważyłeś to nieśmiało przypominam że to jest strona o Tarocie… a karty o które pytasz są klasyczne.
   Obie pozytywne więc to dobry sen… 🙂

 26. Wiktoria pisze:

  Witam Hanno!
  Przypadkiem zupełnym trafiłam na Twoją stronę i zmotywowała mnie do tego co miałam zrobić od zawsze – zaczęłam rozrysowywać własną talię. Dziękuję za pozytywną energię, która dała mi zapał! 🙂

  • admin pisze:

   Witaj Wiktorio,
   Brawo!!! jesteś wspaniała:) gratuluję dobrego pomysłu i naturalnie trzymam kciuki za wytrwałość. Kiedy skończysz napisz i pochwal się 🙂
   Dziękuję za miłe słowa 🙂
   Pozdrawiam

 27. Wiktoria pisze:

  To się chwalę!
  Skończyłam WA – żadna ze mnie artystka, ale włożyłam w to dużo serca i zrobiłam szybki rozkład z pytaniem na 4 karty. Odpowiedziały jak nigdy! Coś niesamowitego, sama nie mogę uwierzyć jak czysto i klarownie je odczytałam, wszystko się idealnie zgodziło. Nie przeżyłam jeszcze czegoś podobnego.. 🙂 jestem podekscytowana jak dziecko i jutro zabieram się za dalszą pracę!
  Pozdrawiam serdecznie!

  • admin pisze:

   Wspaniale Wiktorio 🙂
   Intuicyjnie zrobiłaś coś co jest najważniejsze w nauce Tarota 🙂 i dlatego nie miałaś problemu z interpretacją. Jestem pod wrażeniem, gratuluję świetnej intuicji 🙂
   Życzę Ci podobnych doświadczeń z kartami MA. Pozdrawiam

 28. Wiktoria pisze:

  Dziękuję za ciepłe słowa.
  W sumie to właśnie od intuicji się zaczęła moja przygoda z Tarotem. W pewnym momencie zaczęła mnie przytłaczać i musiałam jakoś nad tym zapanować, szukałam narzędzia, mniej męczącego niż autohipnoza czy świadome śnienie – które z resztą wciąż przychodzi mi z trudem.. 🙂
  W każdym razie szukanie odpowiedzi jest łatwiejsze do przełknięcia niż otrzymywanie ich z zaskoczenia..dzięki Tarotowi jestem trochę mniej ‚szalona’ 😉 przedziwne to wszystko. 🙂

  Pozdrawiam, W.

 29. Dorota pisze:

  Witaj:) mam pytanie. Nie mogę nigdzie znaleźć interpretacji karty Moc jako przeszkody. Możesz mi wyjaśnić jej znaczenie w tym kontekście?

  • admin pisze:

   Witaj 🙂
   masz tę kartę opisaną dokładnie w interpretacjach WA zarówno w pozytywach jak i negatywach, co jest zaznaczone.
   Negatywy, czyli przeszkody to karta odwrócona i jest opisana jako przeszkoda natury emocjonalnej i fizycznej. Wejdź w zakładkę Karty Tarota i kliknij w interpretacje. Tam będziesz miała opisane wszystkie karty po kolei.

 30. Bożena pisze:

  Witam,
  narobiłam sobie bigosu.
  Wysłałam sms do „znanego wróżbity” w telewizji i dostałam zwrotną odpowiedź z następującymi kartami: Papież, Moc i Wieża.
  Próbując zinterpretować to rozłożenie zaczęłam szukać znaczenia tych kart i jestem trochę przerażona ostatnią kartą.

  • admin pisze:

   …Witaj Bożenko…:)
   Ech… cudowny nasz znany wróżbita pewnie nawet nie miał pojęcia że do niego napisałaś… wykasuj to z komórki i nie przejmuj się.
   Przypadkowe karty nie mogą być wyznacznikiem Twojego życia Bożenko…
   Pozdrawiam cieplutko i proszę nie martw się kimś kto w sposób bardzo nieprofesjonalny „przepowiedział” Ci przyszłość…

 31. Dorota pisze:

  Witam 🙂

  Chciałam sie zapytac dlaczego zdrowie jest opisane tylko w kartach odwróconych ??? 🙂

  • admin pisze:

   Witaj Dorotko 🙂
   Dlatego, że choroba to stan negatywny, nie sprzyjający człowiekowi. Odwrócone karty czytamy jako negatywne i to wszystko staje się spójne…
   Można stawiać karty na zdrowie według własnej intuicji, bo Tarot to praca oparta właśnie na własnych odczuciach… nie ma zakazów ani nakazów w tej kwestii.
   Pozdrawiam 🙂

 32. Katerina pisze:

  Witam:)
  Pani Haniu,super strona.Już jestem Pani fanką szkoda ,że tak pozno stronkę znalazłam.Pozdrawiam Gorąco

  • admin pisze:

   Witaj 🙂
   Dziękuję za miłe słowa, wiesz.. lepiej późno niż wcale:)
   Zapraszam do polubienia mojej stronki na FB, serdecznie pozdrawiam.

 33. martyna pisze:

  witam pani haniu, czy bylaby taka mozliwosc aby pani zerknela w wolnej chwili w moja przyszlosc? pozdrawiam

 34. monika pisze:

  hm….ciekawe czy ja mam predyspozycje do stawiania kart tarota?jak to sprawdzic?

  • admin pisze:

   U każdego inaczej się to objawia… jeśli masz dobrą intuicję to są duże szanse że i z kartami będziesz mogła pracować…

 35. Katerina pisze:

  Witam Panią:)
  Pani Haniu mam pytanie jakie znaczenie ma karta Rydwan jeśli chodzi o uczucia a konkretnie co nas czeka (związek).Pozdrawiam ciepło.Kasia

 36. Katerina pisze:

  Witam Panią:)
  Pani Haniu,chciałam się zapytać co oznacza w związku (co nas czeka)karta Rydwan.Czy zależy wszystko od nas samych.?Pozdrawiam Serdecznie.

  • admin pisze:

   Witaj Kasiu,
   Rzeczywiście Rydwan podpowiada że macie szansę na mocny, trwały związek, silne uczucie ale wymagać to będzie od Was wiele pracy… pozdrawiam 🙂

 37. Katerina pisze:

  Pani Haniu bardzo dziękuję :)jeszcze raz gratuluję super strony ,jest moją ulubioną.Widać od razu ,że ma Pani duszę artystyczną.Pozdrawiam Gorąco.Kasia

  • admin pisze:

   Witaj Kochana 🙂
   Dziękuję i bardzo się cieszę że polubiłaś moją stronę, zapraszam Cię do polubienia Wróżb z Tarota na FB.
   Umieszczam tam różne ciekawe rzeczy, jest co poczytać i od czasu do czasu losuję za darmo karty anielskie.
   Mam setki Czytelników, codziennie odwiedza moją stronę ok. 500-600 osób a na FB nie mogę dobić do 500 lubiących….
   Pozdrawiam 🙂

 38. Marcin pisze:

  Witam! Panią mam mały problem z inerpretacją kilku kart tzn: Zadałem pytanie „co mam zrobić aby spełniło się moje jedno największe marzenie w życiu”? I karty odpowiedziały : MAG , KAPŁAN , KOCHANKOWIE . A karta przewodnia to WISIELEC. Jeżeli mogę Panią prosić o pomoc w interpretacji tych kart to będe bardzo wdzięczny. Dziękuję. Marcin.

  • admin pisze:

   Witam, przyznam że nie bardzo lubię odpowiadać na pytania kiedy nie widzę całego rozkładu kart. Karty które wylosowałeś mówią abyś działał, wszystko zależy od Ciebie, nie bój się dokonywać wyboru, jeśli coś postanowisz trzymaj się tego i bądź konsekwentny.
   Skoro najważniejszą kartą jest Wisielec to musisz się liczyć z tym że nie będzie to o co pytasz szybko. Zanim podejmiesz działania musisz wiedzieć dokąd zmierzasz, czego tak naprawdę chcesz. A potem bądź konsekwentny ale nie rób niczego na siłę , niech prowadzi Cię Twoja intuicja. Możesz pomóc sobie afirmacjami i medytacją.

 39. Hania pisze:

  Dziękuję pani za udostępnienie swojej wiedzy o tarocie i życzę pani i czytelnikom bloga „Ogromnej miłości, przepływu wspierającej energii, przyciągania dobrych ludzi i zdarzeń” (cytat z przekazu p.Elżbiety Nowalskiej jakże piękny. Nie sposób nie rozsyłać go przyjaciołom, ludziom, których szanujemy, kochamy :))

  • admin pisze:

   Witaj moja miła Imienniczko 🙂
   Dziękuję za dobre, miłe słowa i docenienie tego co tu robię. Słowa p.Elżbiety są wyjątkowe, jestem wdzięczna, że zechciałaś się nimi ze mną podzielić 🙂

 40. Beata pisze:

  Pani Haniu,
  jakis czas temu jak czytelniczka powyzej wyslalam do wrozbity z tv pytanie na temat mojej kariery na ktore otrzymalam odp czesciowo, zeby otrzymac dalsza czesc odp mialam wyslac kolejnego sms itd. wiec zrozumialam ze to poprostu czyste naciaganie pieniedzy ale nie o to mi chodzi..
  Od tego czasu dostaje codziennie po 2, 3 sms niby z przepowiednia i zeby dostac wyjasnienie mam oczywiscie wyslac sms z haslem typu tak chce albo opis albo start itp. Chodzi mi o to ze od ponad roku jestem mezatka i mamy 4 miesiecznego syna, nie zawsze jestesmy zgodni a jak sie poklocimy to jestesmy ze soba nie rozmawiac nawet przez kilka dni (moj znak to baran a meza strzelec) ale intensywnie nad tym pracujemy poza tym maz jest cudownym czlowiekiem i kochanym ojcem i bardzo sie kochamy a oni z tv ciagle mi pisza ze ktos kogo znam bardzo mnie kocha, to moja wielka milosc mam tego nie przegapic, podaja mi opis tej osoby jak wysle sms i tego tam typu..
  Prosze o porade, czy te sms to tylko stek czystych bzdor czy jest w tym cos prawdy?? Ja dla siebie kupilam karty anielskie bo kocham anioly ale z powodu braku czasu nie jestem tak daleko aby je samodzielnie interpretowac ale czesto trzymam w rece, przegladam i czekam na sile wewnetrzna, zaprzyjaznienie sie z moimi strozami:))
  Pomimo ze raczej z kartami tarota nie bede pracowala aczkolwiek nie wiem co mi jeszcze zycie przyniesie to Pani strone uwazam za cudowna! Daje tyle ciepla i pozytywmej energii ze nie umiem jej tak poprostu zamknac. . Podziwiam Pania ze mimo braku wolnego czasu robi Pani tak wiele dla ludzi i za to osobiscie serdecznie dziekuje.
  Przepraszam ze tak sie rozpisalam ale opisy moich poprzedniczek tak mnie zainspirowaly, ze nie potrafilam nie opisac mojej sytuacji.
  Dziekuje i serdecznie pozdrawiam

  • admin pisze:

   Witaj Beatko 🙂
   Dziękuję za ciepłe słowa pod moim adresem …jesteś bardzo miła 🙂
   A co do smsów to kochanie… miej dystans, wywalaj te rewelacje i ciesz się życiem a przede wszystkim swoją wspaniałą rodziną.To są oszuści i naciągacze, tyle powiem. Ja naiwnie tez kiedyś wysłałam jednego smsa i potem dostawałam stek bzdur. Gdyby sprawdziły się ich przepowiednie nie żyłabym już 3 lata 🙂 a mam się dobrze. Co do relacji dwóch ognistych znaków to owszem może być trudno sama mam w domu rogaty duecik 🙂 ale bez przesady można się porozumieć, jeśli ludzie się kochają mogą wiele dla siebie zrobić. Minęły te czasy kiedy obowiązywały skostniałe zasady co do znaków zodiaku. Najważniejsze są są godziny urodzenia, to przesądza o tym jacy jesteśmy. A jak widzę radzisz sobie całkiem dobrze i tak trzymaj. Cierpliwość, trochę empatii, zrozumienie i dużo miłości to recepta na udany związek. Jesteśmy tylko ludźmi możemy błądzić, może nam się czasem nie udawać… ale wszystko można zawsze naprawić jeśli się chce. Tak i w małżeństwie. Powodzenia 🙂 Pozdrawiam cieplutko

 41. Anna pisze:

  Wiatm Pani Haniu:) Pani strona jest fantastyczna,wyrazy wdzęczności za stworzenie tak pomocnego narzędzia, w tak ciekawej drodze, jaką jest poznawanie i zgłębianie Tarota:)Jest Pani wspaniałą, kochaną Duszą:) Wszystkiego dobrego życzę:)

  • admin pisze:

   Witaj Aniu,
   Jak miło w deszczowy smutny dzień przeczytać tak promienne i ciepłe słowa…dziękuję 🙂
   Tobie życzę dobrej intuicji, trafnych interpretacji i dużo szczęścia, pozdrawiam cieplutko 🙂

 42. Elzbieta pisze:

  Proponuję małą poprawkę ułatwiającą z korzystania z tych stron.
  Można dla ułatwienia na POCZĄTKU każdej strony podać tak jak jest podane na DOLE numery stron z nazwami tych stron. Polecam taką poprawkę.

 43. Marcin pisze:

  Witam !
  Pani Haniu , czy mogła by pani odpowiedzieć mi na pytanie , jaka jest hierarchia w małych arkanach , tzn. od najstarszych do najmłodszych tak jak w kartach klasycznych są kolory od najmocniejszego do najsłabszego. Czy można małe arkany przyrównać do kolorów kart klasycznych ???.

  • admin pisze:

   Witam, w Tarocie najważniejsze są Wielkie Arkana. Małe symbolizują codzienne zdarzenia, są uzupełnieniem, dodatkową informacją dla interpretującego. Asy w Tarocie oznaczają początek, dziesiątki kres czegoś. Kolory są zbliżone w znaczeniach. W tarocie nie ma ważniejszych i mniej ważnych kolorów. Buławy to trefle, puchary mają podobne znaczenia do kierów, miecze można z grubsza przyrównać do pików, denary oznaczające sferę materialną można przyrównać do koloru karo. Jednak Tarot ma głębszy wymiar niż karty klasyczne, nie wiem po co przyrównywać Tarota do kart klasycznych…

 44. Isabel pisze:

  Droga pani Haniu,
  W rozkladzie „Wielki Sad” w pozycji 5 oznaczajacej dzieci i przyjemnosci wyszla mi karta Swiata. Bardzo zastanowilo mnie zdanie:”to czego najbardziej pragniesz jest juz masz w sobie”.Od pewnego czasu staram sie o dziecko .W czasie stawiania Tarota ta mysl nie pouszczala mojej glowy, czyzby to byla odpowiedz na moje pytanie…prosze o rade, zanim zrobie test, musze odczekac przynajmniej jeszcze 10 dni….pozdrawiam serdecznie i licze na szybka odpowiedz….

  • admin pisze:

   Witaj Isabel 🙂
   Ciążę o której nie wiemy symbolizuje karta Księżyca. Ale skoro Świat wyszedł Ci na tej pozycji…to wspaniale, napisz koniecznie jak minie 10 dni 🙂 Bo mnie karta Świat wychodzi wtedy gdy dziecko zostaje poczęte po dłuższym czasie starania, tak ok 2 lat. Napisz koniecznie, bo to dla mnie byłoby kolejne doświadczenie. Pozdrawiam serdecznie i życzę spełnienia marzenia o dziecku 🙂

 45. adi pisze:

  witajćie hćiałbym śie coś zapytać oco hodzi z kartami tarota jeśli jest w pozycji prawidłowej i karta odwrucona niewiem oco w tym hodzi czy może ktoś mi pomuc

  • admin pisze:

   Każdy kto stawia karty ma swoje własne metody postępowania. Są dwie metody. Według jednej karty po przetasowaniu od razu wykładamy i interpretujemy. Natomiast według drugiej metody dzielimy talię na pół i jedną zostawiamy w pozycji prawidłowej drugą odwracamy „do góry nogami” i dopiero wtedy tasujemy całość. Wtedy karty w pozycji prawidłowej mają znaczenie pozytywne a w pozycji odwróconej negatywne. Bo jak wiesz każda karta ma dwa znaczenia; pozytywne i negatywne. Nie wiem czy jasno wytłumaczyłam, w razie czego pisz, wytłumaczę Ci jeszcze raz.

 46. Jogurcik pisze:

  Witam serdecznie. Dziekuje za Pani stronke i zycze bardzo duzo ciepla i radosci 🙂

 47. Marta pisze:

  Witam,
  Bardzo prosze o pomoc w interpretacji kart. Na pytanie czy walczyć o długoletni związek, z którego partner zrezygnował bo było dużo nieporozumień i niezrozumienia wylosowałam 3 karty. Siłe a następnie wieżę, na koniec cesarza. Czy dobrze zrozumiałam, że warto walczyć jednak muszę pokonać stare problemy, zrozumieć błędy i wyciągnąć pozytywne wnioski, wtedy może się udać. Czy jednak wieża oznacza, że ta walka nie ma sensu.

  • admin pisze:

   Witam, o nieudany związek nigdy nie warto walczyć, zresztą o żaden aż walczyć nie warto. Wymuszone relacje nikomu nie przynoszą niczego dobrego.

 48. Marta pisze:

  Witam,
  dlaczego moje pytanie zostało usunięte?

  • admin pisze:

   Witam Twojego pytania nikt nie usuwał, po prostu ja tez jestem człowiekiem, mam rodzinę i chciałabym mieć chwilę dla bliskich…zwłaszcza w weekend, proszę o trochę empatii, na każde pytanie odpowiadam.

 49. Marta pisze:

  Witam,
  pomyślałam poprostu, że może coś źle zrobiłam dodając pytanie. Nic złego nie miałam na myśli.
  Dziękuję bardzo za odpowiedź. Chodzi mi bardziej nie o samą walkę bo wiem, że na siłę nic nie można. To skomplikowana sprawa. My się bardzo kochamy mimo rozejścia. Rozeszliśmy się przez nawarstwienie codziennych spraw i problemów z tym związanych, za dużo było kłutni i każdy z nas nie tak odbierał drugą osobę. Mieliśmy zrobić sobie przerwę, żeby ochłonąć i nabrać dystansu. Wiem, że na ten moment się nie zejdziemy ale w przyszłości nie powiedzieliśmy sobie nie. Moje pytanie o walkę bardziej dotyczyło tego, czy próbować utrzymywać dobre stosunki, pokazać się jako przyjaciel, żeby jak wrócą uczucia wiedział, że może na mnie liczyć. Rozpisałam się, przepraszam, ale dla mnie to była i jest bardzo ważna relacja i dlatego drążę temat 🙂

  • admin pisze:

   Witaj, myślę że z żadnym człowiekiem nie należy rozstawać się w gniewie, na razie daj spokój, płyń z nurtem, bądź naturalna, nie rób niczego na siłę. A przede wszystkim żyj swoim życiem, realizuj własne pragnienia, to teraz jest dl Ciebie ważne. Pozdrawiam

 50. Magdalena pisze:

  Pani Haniu mam ważne pytanie – ja często można wróżyć z kart Tarota? wiem że nie ma na to jednej reguły i można np. losować codziennie jedną kartę na nadchodzący dzień. ja natomiast jestem obecnie w trudnej sytuacji, gdzie górę biorą emocję i mam ochotę co chwilę sięgać po Tarota, choć mam świadomość, że tym samym nie daję kartą działać, a ja mam coraz większy mętlik w głowie.. zwłaszcza że dopiero zaczynam pracę z Tarotem. czekanie bywa niestety bardzo trudne.. co mi Pani poradzi?

  Pozdrawiam Ciepło!

  • admin pisze:

   Jeśli będziesz co chwila kładła karty na ten sam problem to Tarot będzie mówił to samo albo w końcu powie Ci coś, co Cię zdenerwuje. Ochłoń, kart nie można stawiać w emocjach, to zaburza interpretację. Poza tym jeśli dopiero zaczynasz to najpierw poznaj karty, pobądź z nimi, wczuj się w ich energię. Poznawaj je dogłębnie, medytuj z nimi, losuj codziennie jedną i próbuj przyporządkować wydarzenia z tego dnia do niej. Wszystkie uwagi notuj, to jest nauka, to Twój bagaż doświadczeń. Ale nigdy nie dotykaj kart w emocjach!!! Jak Cię emocje przytłaczają idź na spacer, wybiegaj się 🙂 Jeśli dopiero zaczynasz to czy potrafisz już właściwie interpretować konkretne rozkłady?Trudno mi uwierzyć… Wycisz się i zamij spokojną nauką. Jeśli targają Tobą wciąż emocje odłóż karty na jakiś czas i popracuj nad wyciszeniem.

 51. Henia pisze:

  witam!czytam i jestem pod wrażeniem, sama mam karty tarota ale Osho Zen i nie wiem jak je interpretowac, czy Pani również jest w tym pomocna?

  • admin pisze:

   Witaj Heniu,
   Do każdej talii kart powinna być dołączona książka z interpretacjami, nie masz jej?
   Niestety nie mam tej talii więc trudno mi powiedzieć cokolwiek na jej temat…Wiem tylko że znacznie się różni od klasycznych. Pozdrawiam

 52. Henia pisze:

  Pani Haniu mam książke załączoną i przestudiowałam ja dokładnie opisy nie różnią sie wcale od klasycznego tarota, i ich onterpretacja jest bardzo podobna , skorzystałam z Pani interpretacji, bardzo bardzo dziekuje pozdrawiam

  • admin pisze:

   Ciesze się bardzo, że moje interpretacje będą pomocne i dziękuję za informację, ponieważ nie miałam nigdy tej talii i ktoś mi powiedział że ma inne interpretacje.Pozdrawiam

 53. Jola pisze:

  Tarota stawiam sobie czasami, ostatnio nagromadziło mi się wiele spraw więc postanowiłam wyciągnąć trzy karty z pytaniem: co przyniesie mi najbliższa przyszłość? Zmroziło mnie: śmierć, wieża i kochankowie. Mąż, z którym jestem w separacji od wielu lat ale przyjaźnimy się, jest chory; zapalenie jelita, marskość wątroby, anemia itp. I pierwsze moje skojarzenie to jego śmierć czy tak mozna te karty odczytać? Byłabym wdzięczna za odpowiedź

  • admin pisze:

   Nie interpretuję tu kart bo wszyscy tego chcą a ja nie mam na to czau. Te karty są trudne ale ja na Twoim miejscu wyciągnęłabym jeszcze raz karty z konkretnym pytaniem o męża.

 54. anna pisze:

  Dobry wieczor!
  Dawno mnie nie bylo tutaj, ale tarotowych nauk nie zaniedbalam. Ciagle cos sobie stawiam, karte na dzien kazdy a i owszem, choc dzien przynosi tyle spraw, ze kazda karte mozna przypasowac- tak mowi moj maz, ktory patrzy na ta moja pasje z przymruzeniem oka.
  Staram sie polaczyc tarota z astrologia.
  Wczoraj stawialam sobie KRZYZ CELTYCKI. Na co? No jak zawsze na MILOSC! Az dziw bierze, jak to wszystko sie wiernie odbija- mowie co do przeszlosci, powodu i otoczenia, bo to czy GWIAZDA mi bedzie w koncu przyswiecac-zobaczymy!. Napewno podziele sie z Wami.
  „Bo chocbys byl najbogatszy a milosci bys nie mial…”
  Nie jest latwo polaczyc wszystko w calosc.
  Jest wpis-pytanie o emocjach i kartach i zgadzam sie z przedmowczynia. Jak sie jest podminowanym.- czesto , szczegolnie u nas poczatkujacych- przebija sie w rozlozeniu. Ja nawet mam trudnosci spokojnie rozlozyc dla dziecka.
  Ale robie to, potem dziele sie z przyjaciolka, ktora stawia tarota lat 40-sci i ona mi z reguly potwierdza, co cieszy mnie ogromnie, ale tez poszerza, bo czesto moj odczyt jest taki..plaski.
  Rok temu karty zapowiedzialy zwolnienie mojego Dyrektora, o ktorego istnieniu wolalabym zapomniec, jak i 90% pracownikow- przed Wielkanoca 2013.. NIKT MI NIE WIERZYL- 20 lat sie szarogesil , mial plecy szerokie- …26.02. na zebraniu z Dyrekcja Generalna- dali nam nowego. Wszyscy, ktorzy znali moja przepowiednie zamarli…
  Teraz czekam wiec na spelnienie piesni milosnej.
  A strona jest SWIETNA, bo taka normalna, informacje bez udziwnien, filozofii i wymadrzania sie. _nie jest ona jedyna w internecie, ale jedna z moich ulubionych.
  pozdrawiam
  Anna

  • admin pisze:

   Witaj Aniu 🙂
   Dziękuję za uznanie i że wpadasz do mnie 🙂
   Starałam się aby u mnie było w miarę prosto bo naczytałam się wiele „dziwnych” i zawiłych w treści książek i jako początkującej trudno mi było je zrozumieć. Dlatego chciałam aby na mojej stronie było prosto i zrozumiale. Niestety nie mam żadnego wsparcia jak Ty, więc trochę czasem błądzę ale nauka to ciągłe poszukiwania więc i błądzenie jest w to wliczone. Gratuluję trafnych interpretacji 🙂 Jednak jeśli chodzi o dzieci to nie radziłabym stawiać im kart, Tarot to silna energia… lepiej nich żyją sobie w swojej własnej energii. Większość trocistów nie stawia kart osobom niepełnoletnim. Pozdrawiam

 55. Marzenka pisze:

  Pani Haniu,
  W chwili obecnej nie stać mnie na zakup kart Tarota. A to co dzieje się teraz w moim życiu- czuje coraz większy lęk i bezradność. Jedyne co mi pozostało to internet. Czy może mi Pani polecić dobrą stronę z kartami online?

  • admin pisze:

   Witaj Marzenko,
   Nie korzystam z takich stron… przykro że nie mogę Ci pomóc. A swoją drogą, jeśli czujemy się psychicznie nie najlepiej lepiej samemu nie stawiać kart. Czego się boisz? Może mogłabym Ci jakoś pomóc? Pozdrawiam

  • anna pisze:

   Czesc!
   W internecie jest duzo stron o tarocie- to teraz chyba zrobilo sie modne, lub moze bardzo potrzebne. Wbij nazwe tarot- forum i pozagladaj, ale ostrzegam! Jesli jestes nowicjuszka- mozesz sie zagubic. Ta strona tutaj jest naprawde wystarczajaca, a napewno na poczatek lagodnie wprowadzi Cie w meandry swiata tarota.
   a wszystko, co boli dzisiaj- jutro jest tylko wspomnieniem.
   trzymaj sie.
   anna

 56. Marzenka pisze:

  Pani Haniu,
  Przepraszam jeżeli pisze drugi raz ale moja odpowiedź „zniknęła”. Mam nadzieję, że dotarła do Pani. Jeżeli jednak nie – czynie to ponownie.
  W moim życiu wszystko się posypało. Począwszy od pracy aż po życie prywatne. I to właśnie ono mnie najbardziej boli.Pewnych rzeczy nie rozumiem, Nie wiem jak postąpić.
  Dziękuje za cierpliwość

  • admin pisze:

   Marzenko Twoja wiadomość nie zniknęła tylko ja nie siedzę cały czas przy komputerze. W weekend chciałabym odpocząć… Chętnie pomogę od poniedziałku, napisz czego konkretnie oczekujesz.

 57. Marzenka pisze:

  Witam Pani Haniu,
  Dziękuje za zaoferowanie pomocy. Jeżeli może Pani spojrzeć w karty.
  Nie wiem co się dzieje? Dlaczego on tak postępuje? Jakie ma plany?
  To wszystko jest tak pogmatwane.
  Nie mogę napisać tu więcej bo to zbyt osobiste. W mojej sytuacji każda pomoc z Pani strony będzie nieoceniona.

  • admin pisze:

   Hm…Marzenko, chyba nie czytałaś zakładki „O mnie”. Nie stawiam kart w necie od jakiegoś czasu. Pozdrawiam

 58. Marzenka pisze:

  Pani Haniu,
  Sama chęć pomocy często bywa właśnie pomocą. Dlatego bardzo dziękuję za poświęcony mi czas.
  Pozdrawiam cieplutko.

  • admin pisze:

   Jeśli nie radzisz sobie, jest Ci bardzo ciężko, możemy porozmawiać na Skype, poszukaj mnie jenis_ pozdrawiam 🙂

 59. marysia pisze:

  Dzień dobry . Znalazłam ten blog szukając dokładnego opisu karty Diabeł. Dziękuję za dokładny opis chociaż wolałabym przeczytać coś innego , a tu same złe rzeczy no ale sama karta mówi za siebie.

  • admin pisze:

   Witaj Marysiu,
   Karta Diabła owszem jest negatywna ale czasem ma nam dać do myślenia, czasem oznacza że dobrze w pewnych sytuacjach budować pewność siebie…

 60. Malgosia pisze:

  Witam,

  Od zawsze chodzilam do wrozek na karty Tarota i po prawie 30 latach zdecydowalam sie sama kupic karty. Jest to talia dla poczatkujacych, narazie zapoznaje sie z nimi, czytam ksiazki, pomalu i bez pospiechu. Szukajac troche wiadomosci o Tarocie w internecie trafilam na pani strone, ktora jest bardzo ciekawa i pomocna. Dziekuje i pozdrawiam serdecznie z Danii.

  • admin pisze:

   Witaj Małgosiu,
   Wspaniale że trafiłaś na moją stronę, mam nadzieję że będzie pomocna, przeczytaj sobie na temat nauki Tarota w zakładce Tarot. Zanim zagłębisz się w czytanie interpretacji z książek spróbuj najpierw sama poczuć co do Ciebie mówi dana karta. To bardzo ważne na początku… pozdrawiam serdecznie

 61. Piotr pisze:

  Witam pani Haniu!
  Chciałbym podziękować pani za świetną stronkę, wszystko bardzo ładnie i przejrzyście opisane. Nie wiem dlaczego ale tak nagle przyszła mi chęć poznania tajemnic Tarota i tak o to trafiłem na tę stronę 😉

  • admin pisze:

   Witaj,
   Miło mi, że doceniasz co robię, mam nadzieję że moja strona będzie pomocna 🙂
   O jednym tylko musisz pamiętać… nie wystarczy poznać znaczenia kart… tarocista to ktoś kto wspiera i pokazuje innym możliwości, to ktoś pełen empatii i emocjonalnej dojrzałości. Pozdrawiam i życzę powodzenia

   • Piotr pisze:

    Ja akurat jestem dobry w wysłuchiwaniu innych i doradzaniu także, ale jednak takie „zwykłe” doradzanie jakoś mi nie wystarcza…

    Jeszcze raz dziękuję za wspaniałą stronkę 😉
    Na pewno zostanę przy tej stronce na dłużej 😀

    • admin pisze:

     Warto się doskonalić bo świat idzie wciąż naprzód 🙂
     Będzie mi miło wiedząc że jesteś, zapraszam na fanpaga 🙂
     Pozdrawiam

 62. Jogurcik pisze:

  Mialo byc inaczej, spokojniej. Jest jak jest czyli wszystko sie popsulo. Problem biegnie za problemem, dobrze ze mam mojego kochanego przy sobie. Karty jednak sa nie dla mnie 🙁 pokazuja mi ze bedzie dobrze a jest na opak 🙁 Przepraszam, tak tylko chcialam troszke pomarudzic,pozalic sie bo tak sobie siedze i poplakuje. Pozdrawiam serdecznie 🙂

  • admin pisze:

   Witaj…
   Pamiętaj że karty mają też negatywne znaczenia… i pewnie u Ciebie tak się zadziało.Nie można tak szybko się poddawać. Ale z tego co piszesz to faktycznie lepiej daj sobie spokój z tarotem, do niego potrzeba dużo cierpliwości i dojrzałości. Pozdrawiam i życzę Ci polepszenia sytuacji. Nadchodzący tydzień będzie miał dobrą aurę, może się poprawić, głowa do góry 🙂 Zawsze możesz tu napisać, nie musisz przepraszać, każdy ma prawo mieć gorszy nastrój.

 63. Jogurcik pisze:

  Dzieeen Doooobryyy 🙂 🙂 🙂

  Wlasnie wrocilam z niesamowicie waznej rozmowy.Okazalo sie ze jest dla mojej rodziny swiatelko w tunelu i to wlasnie Tarot prubowal mi powiedziec a moj strach i pesymizm przyslonil mi oczy. Meczylam mojego Tarota i siebie ciagle tymi samymi pytaniami, sama wlasciwie nie wiem czego szukalam w tym marazmie. Okazalo sie ze swiat jest piekny 🙂 Teraz spkojnie bede dzialac, dajac czas czasowi. Ten tydzien napewno bedzie dobry 🙂 Dziekuje za cieple slowa ktorych mi tak bardzo teraz trzeba. Serdecznie pozdrawia i zycze duuuzo ciepelka 🙂 Tarota odloze teraz na jakis czas bo musimy sobie odpoczac 🙂

  • admin pisze:

   Witaj Kochanie,
   Masz rację, odłóż karty… tarot wymaga zrównoważenia emocjonalnego. Ten tydzień będzie wyjątkowy zwłaszcza w sprawach finansowych, warto wykorzystać dobrą energię do poprawienia swojej sytuacji. Można szukać lepszej pracy, starać się o podwyżkę itd Ta świetna aura będzie do połowy sierpnia. Pozdrawiam 🙂

 64. Sonia pisze:

  Witaj Haneczko,trafiłam na Twoją stronę,na szczęscie!Byc moze wreszcie uzyskam odpowiedz na nurtujące mnie od dawna pytanie,a mianowicie.Byłm u wrozki ponoc najlepszej w moim miescie,powiedziała mi ,ze mam dar i powinna sama zająć się tarotem,mam takie karty w domu,stare nawet nie wiem skąd,czesto je przeglądałam,niekiedy wyciągałam jedną ,dwie tak bez konkretnego pytania,tasowałam je[lubie je trzymać w rękach,przeglądać],ale nie interpretowałam w zaden sposob,nie wiem dlaczego,poprostu ot tak.Czy samo stwierdzenie,ze są mi w jakis sposob bliskie plus opinia taj wrozki mogą znaczyc,ze mogę zacząc z nimi pracowac np.pokusic się o interpretacje wg.Twojej strony,czy faktycznie tarot jest dla wybranych,tak jak kiedys usłyszałam od kogos.Podobno ”zabawa”tarotem moze byc niebezpieczna.Proszę o pomoc,Pozdrawiam cieplutko.

  • admin pisze:

   Witaj Soniu,
   Tarot to specyficzna wiedza do której trzeba mieć pewne predyspozycje, jesli je masz i co najważniejsze czujesz że to dla Ciebie dobra droga spróbuj. nieważne są opinie innych, ważne co Ty czujesz… Polecam mój post na stronie w zakładce Tarot. Tam masz opisane jak się uczyć, co jest najważniejsze, warto przeczytać zanim podejmiesz decyzję. Tarot nie słuzy do zabawy i nie chodzi tu o straszenie nim…po prostu jest to wielka mądrość do której należy podchodzić z należytym respektem.
   Serdecznie pozdrawiam.

 65. JUSTYNA pisze:

  Witam ,pani Haniu,mam problem,a mianowiecie.Od kilku lat trwa moja fascynacja tarotem,często kładę sobie karty pytając o rozne sprawy.Interpretacje nie są moze idealne,ale często dosc trafne,ku mojej radosci.Ostatnio moja mama poprosiła mnie o pomoc,chciała bym poradziła się kart w sprawie jej związku,trochę mnie zdziwiła,bo jest osobą ,ktora raczej nie interesuje się ezoteryką,ale postanowiłam spełnic jej prosbę.Mama od pol roku jest w dziwnym związku,więcej niewiedomych niz konkretow. Zastosowałam rozkład 3 kart,przeszłosc,trazniejszosc ,przyszłosc.Mama wyciągnęła kolejno;cesarz,diabeł,swiat.Proszę o pomoc w interpretacji,gdyz nie jestem na tyle pewna własnej,by przekazac ją mamie.A nie chciałabym wprowadzac haosu w jej i tak skpmplikowany związek.Prosze o pomoc.Pozdrawiam panią serdecznie.

  • admin pisze:

   Witaj Justynko,
   Nie interpretuję kart, nie daję rady, to zabiera zbyt wiele czasu. Mogę powiedzieć tyle że karta Diabła jest kartą ostrzegającą, nie rokującą dobrze temu związkowi. Pozdrawiam

 66. Sonia pisze:

  Dziękuję za odpowiedz.Wyczytałam na stronie do ,ktorej mnie pani przekierowała,ze by zając się tarotem trzeba miec uporządkowane własne emocje,zyc w zgodzie ze sobą,niestety moje zycie ostatnio nie pozwala mi na wewnętrzną rownowagę,więc zdecydowałam,ze narazie odpuszczę,poczekam.Napewno wrocę na tą stronę,wrocę do tarota gdy będę w pełni gotowa.Dziękuje za wskazanie kierunku.Nadal będę czytelniczką tej wspaniałej strony,ktorą tworzy dla nas wspaniała kobieta,dziękuję Haneczko

  • admin pisze:

   Witaj Soniu,
   Podjęłaś bardzo mądrą i dojrzałą decyzję, czekam tu na Ciebie, życząc by powody Twojego braku równowagi szybko zniknęły…Dziękuję za bardzo cieplutkie słowa 🙂 Serdecznie pozdrawiam 🙂

 67. Darianna pisze:

  Dzień dobry Haniu 🙂 Też jestem pełną życia owieczką, w związku partnerskim, ale mam „ALE”. Od kilkunastu lat interesuję się tarotem, tak trochę, dla znajomych i czasem dla siebie. Dzisiaj byłam u lekarz i ponieważ mam owrzodzenie na plechach dostałam skierowanie do chirurga onkologa. Skorzystałam z Twojego rozkładu trzech kart, zadałam pytanie czy będę zdrowa i trzy karty to w kolejności – Umiarkowanie, Kochankowie i odwrócona Śmierć. Chyba za bardzo się wystraszyłam, dlatego możesz mi pomóc? Czy szybko wyzdrowieję i przy pomocy partnera, czy lepiej przejść przez to samej? To dla mnie bardzo ważne, sama wychowuję dzieci, młodszy ma 5 lat i tylko mnie. Pozdrawiam i uśmiechu życzę 🙂

 68. Darianna pisze:

  To jeszcze ja Haniu, czytałam wcześniejsze komentarze i wiem, że nie interpretujesz na forum. Bardzo proszę o jakąkolwiek podpowiedź. W moim mieście nie ma tarocistki tak biegłej, jak Ty. A przy małym dziecku nie mam możliwości pojechać w dalsze strony.

  • admin pisze:

   Witaj,
   Jesli masz małe dziecko, odpuść sobie Tarota… to nie jest odpowiedni czas…Poza tym w obecnej sytuacji zdrowotnej zajmij się sobą a karty odłóż na dłuższy czas. Oczywiście nie możesz w tej sytuacji być sama. Wybacz ale to za poważna sprawa abym ja stawiała diagnozę, nie mam do tego prawa. Musisz jak najprędzej poddać się leczeniu, a partner powinien Cię wspierać. Zyczę Ci dużo siły i powrotu do zdrowia, serdecznie pozdrawiam 🙂

   • Darianna pisze:

    Dziękuję Haniu za odpowiedź 🙂 Ostatnio nie zaglądam do tarota, nie mam na to czasu ze względu na pracę i brak sił. W piątek idę oddać wycinek do zbadania i oczywiście będę się leczyła tak szybko, jak pozwoli na to służba zdrowia. Starszy 17-letni syn bardzo mnie wspiera, a partner obiecał, że przy mnie będzie. Chciałabym, żeby przy mnie był, ale nie jestem pewna czy się nie podda. Bardzo potrzebuję wsparcia osoby dorosłej i stąd moje pytanie, czy on przy mnie będzie. Bo to, że jestem chora i leczyć się muszę to ja wiem. Również Cię pozdrawiam bardzo, bardzo serdecznie 🙂

 69. Paula pisze:

  Witam, mam pytanie, a mianowicie, interpretując karty, jeśli karta jest odwrócona, czy mogę uznać jej znaczenie jakby była prosto? Bo w pytaniach dotyczących np. mojej osobowości, kiedy znam odpowiedź, w przypadku odwróconych kart sprawdza się znacznie dla karty prostej.

  I jeszcze jedno – po pierwszym rozkładzie, w którym tarot odpowiedział błędnie na moje pytania dotyczące samej siebie – czyli tych, na które odpowiedź znałam – dość długo nie używałam kart.

  Dzisiaj użyłam ich ponownie, bo – i tu mam pytanie, czy jest to możliwe, bo czułam to już wcześniej – poczułam, że muszę ułożyć tarota, tak, jakby tarot mnie wzywał. Zastosowałam te same rozkłady, co przy pierwszej próbie, i choć nie zinterpretowałam jeszcze całych, wydaje mi się, że tym razem tarot mnie nie okłamał. Czy to źle, że zastosowałam te same rozkłady drugi raz? Czuję, że tym razem tarot mógł chcieć powiedzieć mi prawdę.

  I tu kolejne pytanie – skąd się biorą błędne odpowiedzi tarota? Czy może wynikać to z krótkiego używania kart, z tego, że tarocista jest początkujący?

  Oraz, czy karty mogą się „obrazić” za długie nieużywanie?

  Czy rozkłady muszą się odbywać w odpowiedniej atmosferze – na suknach, przy świecach, siedząc prosto na krześle – czy nie jest to konieczne?

  Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  • admin pisze:

   Witam. Tarot nie odpowiada błędnie, prawdopodobnie miałaś nieoczyszczone karty albo niedobry dzień na tę odpowiedź. Nie znam faktów obrażania się kart, czasem po prostu nie odpowiadają bo wiedzą od nas lepiej że to nie ten moment. Wróżenie to bardzo indywidualna sprawa, jedne osoby potrzebują większego wyciszenia, odpowiednich warunków w sensie świece, obrus, kadzidła itp. innym wystarczy kawałek wolnej przestrzeni i wróżą dosłownie na kolanie… Każdy musi sobie sam wypracować metodę według własnych potrzeb i odczuć. Wróżenie z kart to praca intuicyjna, musisz wsłuchać się we własne wnętrze, spokojnie, bez pośpiechu, masz czas… napewno znajdziesz odpowiedź co dla Ciebie jest najlepsze…pozdrawiam

 70. Urszula pisze:

  Witam! Trafiłam dzisiaj na Pani stronę. Chciałabym sobie kupić karty Tarota. Miałam kilkanaście lat temu talię z jakiejś gazety, ale naprawdę nie wiem gdzie się podziały…. Był czas, że nie zajmowałam się nimi, później przeprowadzka, wiele zmian w życiu. Pomyślałam, że mogę sobie wydrukować z internetu, wtedy byłyby takie – „moje”. Ale nie wiem czy to dobry pomysł…. Proszę o odpowiedź.

  • admin pisze:

   Witaj,
   Co według Ciebie znaczy sformułowanie „wydrukuję sobie z internetu”. W internecie nie ma niczyich kart, więc po prostu ukradniesz czyjąś własność. Myślę że nie jest to dobry początek do pracy z kartami. Może wstrzymaj się w ogóle z Tarotem… to nauka dla dojrzałych osób… Przepraszam że jestem bezpośrednia ale trochę refleksji nie zaszkodzi. Cieszę się że jednak masz wątpliwości … Pozdrawiam

 71. Urszula pisze:

  Witam! Bardzo dziękuję za przede wszystkim szczerą odpowiedź. Przyznam, że na początku troszkę się zdenerwowałam, ale szybko ochłonęłam i faktycznie zdałam sobie sprawę ze swojego złego myślenia. Dopiero Pani mi to uświadomiła. Jak widać moja podświadomość podpowiadała mi dobry kierunek, skoro miałam wątpliwości. Zawsze fascynował mnie tarot, wróżby, przepowiadanie przyszłości. Kiedy po rozwodzie przeprowadzałam się i nie mogłam znaleźć talii tarota, którą miałam, trochę się wystraszyłam… Wiele złych sytuacji wydarzyło się w moim życiu przez te kilkanaście lat i podejrzewałam nawet, że miały one związek ze zgubą tych kart. Ale nie do mnie należy osąd. A Pani jak uważa? Pozdrawiam serdecznie 🙂

  • admin pisze:

   Witam,
   Spokojnie to tylko karty, nie przypisujmy im magicznego działania. Mają służyć radą i pomocą a nie przynosić coś złego. Bez paniki 🙂 Niektóre pseudo wróżki straszą magią Tarota aby dodać sobie ważności… ale nie dajmy się ponosić tego rodzaju emocjom. W Tarocie tkwi niezwykła mądrość, jest naszym dobrym doradcą i tyle…
   W życiu każdego z nas wydarzają się złe sytuacje a przecież nie każdy posiada karty Tarota… Wyluzuj, popracuj nad wizualizacją dobrych zdarzeń, pozytywnym myśleniem a wszystko powróci do normy. Pozdrawiam 🙂

 72. Sonia pisze:

  Witaj Haniu,juz kiedys szukałam Twojej rady co do mojej pracy z Tarotem,radziłas wrocic do rownowagi i dopiero wtedy zacząc.Teraz nadszedł ten czas.Czyję to i zaczynam od nowa,z inną talą,ale tą własnie czuję jak rzadną inną.Są to karty z 1976 roku Stuart’a R.Kaplan’a.Jedno nie daje mi spokoju,na kartach Eremity,Magika,umiarkowania,,Papiarza,Gwiazdy,Cesarza,Mocy postacie mają kazde oko inne,widac to wyraznie.Cz to poprostu defekt graficzny czy jest inna tego przyczyna?Pozdrawiam cieplutko.

  • admin pisze:

   Witaj Soniu,
   Nie widziałam tej talii więc trudno mi powiedzieć. Ale jeśli ją czujesz… to jest najważniejsze. Jeśli nie masz możliwości sprawdzić inną talię w miejscu gdzie kupiłaś karty, to nie myśl o tym… po prostu będziesz miała nietypowe karty. Najważniejsze abyś miała z nimi dobre porozumienie.
   Życzę Ci powodzenia i wytrwałości w nauce. Pozdrawiam serdecznie.

   • Sonia pisze:

    Dziękuję, Haniu będziesz moim drogowskazem,napewno w razie wątpliwosci poszukam u Ciebie rady,jestes autortetem dla mnie i dla wielu innych gosci tej strony.SŁONECZKA W SERCU.

 73. Karolina pisze:

  Witam
  Pani strona jest bardzo ciekawa i niezwykle pomocna,a opisy kart dokładne i w związku z tym piszę z zapytaniem o zgodę – czy mogłabym sobie skopiować te znaczenia kart u Pani zamieszczone?
  Pozdrawiam

  • admin pisze:

   Witaj Karolinko,
   Oczywiście możesz, miło że pytasz, większość kopiuje i nie pyta, spotykam moje interpretacje na wielu stronach w internecie… pozdrawiam

 74. Karolina pisze:

  Bardzo dziękuję… z pewnością ułatwi mi to naukę tarota,którą właśnie rozpoczynam. Te opisy są bardzo konkretne i czytelne i rozumiem,że włożyła Pani dużo pracy w ich zrobienie, więc jestem wdzięczna za udostępnienie. Coś czuję, że jak już się wdrożę we wróżenie, to będę tu częstym gościem..

 75. agnieszka pisze:

  Witam Panią
  Od 27 lat walczę z trądzikiem,obecnie mam 39 lat i nie jestem w stanie farmakologicznie pozbyć się go na stałe. Ostatnio jednak zaistniała możliwość wyleczenia tego paskudztwa pijawkami. Postawiłam tarota wypadły karty z talii wieża i śmierć, czy wg Pani interpretując karty uda mi się teraz ten trądzik wyleczyć pijawkiami na zawsze? Co karty oznaczają przy takim pytaniu. Będę wdzięczna za odpowiedź.

 76. Alina pisze:

  Witam,
  często zagladam na Pani strone, nie tylko ze względu na opisy kart, które sa dla mnie jasne i przystepne, ale z uwagi na Pani dystans do zycia. Lubię czytac Pani posty, jak ze zrozumieniem dla pytajacego wyjasnia w sposób logiczny i rzeczowy wszystkie wątpliwości, a wszelkie próby wejścia na drogę jakiegoś szaleństwa sprowadza Pani na droge rozsądku. Ja troszkę ( można powiedzieć) „bawie” się tarotem, albowiem nie przykładam wielkiej roli do nauki tarota, tylko sobie raz na jakiś czas, jak czuję taką potrzebę, rozkładam talię i próbuję zgadnąc, co on mi chce powiedzieć, co mowią do mnie obrazki.. Pozdrawiam Panią serdecznię.

 77. Biruta pisze:

  Świetny i wyczerpujący samouczek, dziękuję!

 78. Elwira pisze:

  w pytaniu o to czy zejdziemy się z byłym partnerem, wylosowałam karty :świat,słońce i głupca.Wiem że świat i słońce to bardzo dobre karty ale co mówi karta głupiec na końcu tego układu? Tak wiele jest interpretacji. Czy to znaczy że się zejdziemy ? Czy to początek czegoś całkiem nowego? Może dobry anioł mi podpowie :-)) Była bym wdzięczna.Pozdrawiam serdecznie. 🙂

  • admin pisze:

   Z zasady nie interpretuję wyrwanych z układu kart. Napisałaś trzy karty ale jakie im dałaś znaczenie? Trzy jednocześnie trudno interpretować. Karta Świat jest szczęśliwa pod warunkiem, że zostały wykorzystane szanse, jest kartą zamykającą pewien cykl. Karta Głupca zaczyna zupełnie nowe doświadczenia. Głupiec nie jest karta powrotu, raczej zaczynania czegoś nowego (kartą powrotu jest 6 Pucharów) Pozdrawiam

 79. Ania pisze:

  jeszcze jedno a propo karty księzyc, dla mnie ta karta kojarzy się z czym pozytywnym, ja bardzo lubie księżyc, moze to co pomorze w interpretacji. Ta karta nie budzi we mnie leku.
  Pozdrawiam i dziekuje Anna

  • admin pisze:

   Witaj Aniu,
   Każdy ma prawo do własnych odczuć. Księżyca nie należy się bać, ma wiele pozytywnych aspektów, jednak zawsze należy brać pod uwagę wszystkie jego aspekty, zwłaszcza w kontaktach z ludźmi. Pozdrawiam

 80. MirekJ pisze:

  Ciężko było znaleźć ten artykul w google, strona ciekawa, zasługuje na większy ruch. SEO w 2015 stało się skomplikowane, jest coś co ci się napewno przyda, poszukaj sobie w google – niezbędnik dla każdego webmastera

Wyslij odpowiedz

XHTML: Mozesz uzywac tagow: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Cynkowanie galwaniczne
Improve Your Life, Go The myEASY Way™