Website Survey

Andrzejki 2015

andrzejkiDzień dobry Kochani 🙂
Mam nadzieję, że jesteście w dobrych nastrojach bo przed nami andrzejkowy wieczór…

Co prawda układ planet sprawi, że wiele osób będzie chciało zrezygnować z wróżb, uznając, że to strata czasu ale myślę, że każda chwila pełna radości i miłego nastroju z bliskimi wniesie w nasze życie dobrą energię, więc warto przeżywać wspólnie takie chwile.

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Pierwsza wzmianka na ten temat uwieczniona została w 1557r. przez Marcina Bielskiego, człowieka renesansu -pisarza, poetę, historyka i żołnierza.
Andrzejkowy wieczór to ostatnia huczna zabawa przed Adwentem.

Dawniej ów wieczór przeznaczony był wyłącznie dla panien i miały charakter wyłącznie matrymonialny, dziś bawimy się wszyscy, traktując ten wieczór jako miły czas rozrywki w gronie bliskich.

Według starożytnej legendy, kiedyś człowiek był doskonałą istotą i zawierał w sobie zarówno kobietę jak i mężczyznę. Zdarzyło się potem, że bogowie w gniewie rozszczepili człowieka i jego części rozrzucili po świecie, po to by ludzie musieli całe życie szukać samych siebie i nie mogli się odnaleźć.
I dlatego w andrzejkową noc szukamy swoich „połówek”, niektórym udaje się właśnie podczas tej magicznej nocy wywróżyć sobie szczęście osobiste.

Życzę wam wspaniałego, pełnego ciepła i pozytywnych wróżb wieczoru andrzejkowego 🙂

Kategorie: Aktualności  Tagi:
Mozna sledzic odpowiedzi przez RSS 2.0. Mozna zostawic odpowiedz, albo sledzic z wlasnej strony.
Wyslij odpowiedz

XHTML: Mozesz uzywac tagow: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Cynkowanie galwaniczne
Improve Your Life, Go The myEASY Way™