Website Survey

21 czerwca, przesilenie letnie i pierwszy dzień lata

Witajcie Kochani,
ogniskoDziś nastąpi przesilenie letnie i zarazem pierwszy dzień astronomicznego lata. O godz. 18.38.oś obrotu Ziemi będzie maksymalnie nachylona w kierunku Słońca a Słońce wejdzie do znaku Raka. Dziś mamy najdłuższy dzień i najkrótszą noc. Najdłuższy dzień w roku będzie trwał 16 godzin 46 minut. Na północy Polski potrwa dłużej o godzinę a na południu o godzinę krócej.W centrum Polski słońce zajdzie dopiero o godz.21.Będziemy cieszyć się latem do 23 września.

72961Sobótka, inaczej Noc Kupały jest zawsze z 21 na 22 czerwca. To czas przesilenia letniego, najkrótsza noc w roku i początek lata.
To święto ognia, wody, urodzaju, płodności, radości, miłości, Słońca i Księżyca, świętowane od czasów pogańskich.
U Słowian nazywało się to święto Sobótką u Celtów Litha. W tamtych czasach uważano to święto za najważniejsze w roku, bo było symbolicznym zwycięstwem dnia nad nocą, dobra nad złem.
Noc Świętojańska jest z 23 na 24 czerwca. To święto wprowadził Kościół Katolicki. Nie mogąc wykorzenić pogańskiego święta Sobótki zasymilował go z obrzędami katolickimi.
Noc Świętojańska jest wigilią urodzin proroka Jana Chrzciciela.
Jakby nie nazwać tego święta, czy germańskim Mittsommerfest, czy anglosaskim Midsummer, czy włoskim Sobatina, ważne było dla wszystkich ludów na terenach ówczesnej Europy.
Jest tak do dziś.
W najkrótszą noc w roku pali się ogniska a w nich spala oczyszczające zioła aby odpędzić złe energie i choroby, wykonuje się rytuały oczyszczające oraz rytuały przywołujące zdrowie, miłość i dostatek. W tym czasie zbiera się też zioła bo mają największą moc. Może dziś komuś uda się odnaleźć kwiat paproci 🙂
Najważniejsze rytuały powinno się robić w noc sobótkową, bo jednak w tym czasie jest największa energia.

Dzisiejszego wieczoru możemy palić świece oczyszczając nasz domy, emocje, wyrzucać z życia to co niedobre. Każdego roku piszę o rytuale wyrzucania złych emocji i zdarzeń z naszego życia. Spisujemy na kartce, to czego chcemy się pozbyć i spalamy ją. Po godz. 21 możemy robić rytuały miłosne przywołując wymarzoną osobę do naszego życia. Palimy różowe lub czerwone świece, możemy na świecy wyryć intencję, nasze imię, nazwisko i datę urodzenia. Jeśli macie możecie dołączyć do rytuału różowy kwarc, kartę tarota Kochankowie, kadzidła różane… symbole serc, wszelkie akcesoria związane z miłością.
Możecie wieczorem zrobić sobie kąpiel z dodatkiem soli morskiej i ziół. (garść soli na wannę, po łyżce ziół – szałwia i rumianek). Następnie zapalcie świece i patrząc w ich płomień oddajcie się marzeniom… Po kąpieli trzeba włożyć pod poduszkę lusterko, ponieważ pojawią się sny, które powiedzą jak zrealizować marzenia.

W czerwcowych postach z poprzednich lat znajdziecie więcej rytuałów (znajdziecie je po prawej stronie na dole )

Kochani na nadchodzące lato życzę wam wspaniałej pogody, udanego urlopu, nowych, cudownych miłości, udanego życia rodzinnego, spełnienia waszych planów i marzeń. Niech w waszych domach zagości słońce i miłość. A dziś życzę Wam wspaniałej zabawy i udanych rytuałów 🙂

A my spotkamy się po wakacjach… do zobaczenia 🙂

Mozna sledzic odpowiedzi przez RSS 2.0. Mozna zostawic odpowiedz, albo sledzic z wlasnej strony.
Wyslij odpowiedz

XHTML: Mozesz uzywac tagow: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Cynkowanie galwaniczne
Improve Your Life, Go The myEASY Way™